Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vrba si neželá do skupiny Slovákov. Poznám ich, môžu prekvapiť, tvrdí

Nový tréner českých futbalistov Pavel Vrba by príliš nechcel hrať v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy v roku 2016 so Slovákmi.

20.02.2014 20:10
pavel vrba Foto: ,
Pavel Vrba, tréner českej futbalovej reprezentácie.
debata (1)

Pred nedeľňajším žrebom kvalifikačných skupín vo francúzskom Nice považuje za kľúčové, koho národný tím dostane z prvého a tretieho koša.

„Na koše sa samozrejme pozerám, v duchu nejaké prianie mám a v predstihu kalkulujem, aká skupina by pre nás mohla byť dobrá a naopak. Kľúčové zrejme je, koho dostaneme z prvého a tretieho koša,“ povedal pre internetové stránky asociácie Vrba, ktorého tím bude pri žrebe zaradený do druhého koša.

Z elitnej deviatky môžu Česi dostať napríklad obhajcu titulu Španielov, Nemcov, Holanďanov, ale aj Grékov alebo Bosnu a Hercegovinu. „Napospol ide o tímy veľmi úspešné na všetkých predchádzajúcich šampionátoch. Možno by bolo dobré ísť na niekoho, kto má občas trochu výkyv formy,“ podotkol Vrba.

„Ale je to naozaj zradné. A podobné to je aj s tretím košom. Tam môže byť reprezentácia s ľahko stagnujúcou výkonnosťou, alebo naopak s veľkým progresom a silnou hráčskou generáciou,“ premýšľal bývalý kouč Plzne, ktorého čaká s národným tímom prvá kvalifikácia.

Z tretieho koša by si príliš neprial Slovensko. „Majú zaujímavú generáciu a ja navyše vďaka svojmu skoršiemu pôsobeniu na Slovensku skoro všetkých hráčov dobre poznám. Podľa mňa to je jedno z mužstiev, ktoré z tretieho koša môže vyložene prekvapiť,“ mienil Vrba, niekdajší kouč Púchova a Žiliny.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Pavel Vrba #ME 2016 vo futbale