Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Tréner Weiss: Chceme sa pobiť o sen

"Verím v to, že šancu kvalifikovať sa máme. Ak budú všetci hráči zdraví a v dobrej forme, môžeme sa o tento sen pobiť s ostatnými," povedal tréner Vladimír Weiss v online rozhovore na Pravda.sk.

27.10.2008 11:01, aktualizované: 12:25
Vladimír Weiss Foto:
Tréner Vladimír Weiss.
debata

Weiss sa nevyhol žiadnej otázke a postupne vysvetlil, prečo verí Róbertovi Vittekovi, prečo si Miroslav Stoch musí na svoju šancu ešte počkať a ako vidí budúcnosť Artmedie Petržalka. Svoju účasť na majstrovstvách sveta ešte ako hráč považuje za najkrajší zážitok svojej aktívnej kariéry a rád by niečo podobné doprial aj svojim súčasným zverencom.

Odpovede trénera Vladimíra Weissa

Slovenská futbalová reprezentácia prezimuje na čele 3. skupiny kvalifikácie na majstrovstvá sveta v roku 2010. Trénerovi Weissovi sa podarilo to, čo pred ním len Dušanovi Galisovi: dal fanúšikom nádej na úspech.

Podobný pocit zažili priaznivci v čase, keď Artmedia Petržalka s Weissom na lavičke prekvapovala futbalovú Európu výkonmi v Lige majstrov. Od fantastického víťazstva nad Celticom Glasgow po neslávne známu domácu remízu s FC Porto spolu písali kapitolu, ktorá vstúpila do dejín slovenského futbalu. Po pôsobení na lavičke Saturnu Moskovská oblasť sa kouč vrátil k „svojmu“ tímu a po jednej sezóne sa s ním rozlúčil ziskom ligového titulu.

Už vtedy bolo známe, že práve Weiss nahradí Jána Kociana, v súčasnosti asistenta trénera rakúskej reprezentácie, pri kormidle národného tímu. Kvalifikačná premiéra, víťazstvo nad Severným Írskom, bola dobrým štartom, no po prehre na pôde Slovinska sa začali objavovať prvé otázky. Apoplektický duel s Poľskom však nechal na všetko zabudnúť. Po výhre 2:1 vďaka gólom Stanislava Šestáka v samom závere ozajstnej športovej drámy je slovenský futbal opäť niekde inde.

debata chyba