Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Dráma zakončená šialeným gólom. Real postúpil cez Atlético do finále španielskeho Superpohára. Kroosa Arabi vypískali

Futbalisti Realu Madrid sa stali prvými finalistami španielskeho Superpohára. V dramatickom semifinále zvíťazili v saudskoarabskom Rijáde nad Atleticom Madrid 5:3 po predĺžení. O postupe "bieleho baletu" rozhodol v 116. minúte vlastný gól Stefana Saviča, v nadstavenom čase sa ešte presadil Brahim Diaz.

10.01.2024 22:47
Lucas Vazquez Foto:
Radosť futbalistov Realu Madrid.

Atleticu nepomohol ani presný zásah Antoina Griezmanna, ktorý sa stal so 176 gólmi najlepším strelcom „Los Colchoneros“.

V historických tabuľkách sa na čele odpútal od legendárneho Luisa Aragonesa.

Zápas si neužil nemecký stredopoliar Toni Kroos. Na toho fanúšikovia z tribún neustále pískali a bučali.

Dôvodom boli jeho vyjadrenia na adresu mladých futbalistov, ktorých kritizoval za ich prestup práve na Arabský polostrov.

Real nastúpi v nedeľňajšom finále proti víťazovi štvrtkového semifinále medzi FC Barcelona a Osasunou Pamplona.

Španielsky Superpohár – semifinále

Real Madrid – Atletico Madrid 5:3 pp (3:3, 2:2)
Góly: 20. Rüdiger, 29. Mendy, 85. Carvajal, 116. Savič (vlastný), 120+2. Diaz – 7. Hermoso, 37. Griezmann, 79. Kepa Arrizabalaga (vlastný)

Krásne partnerky futbalistov Realu a Neapola Fotogaléria - 34 fotiek Všetky fotky
Futbalistov Realu Madrid a SSC Neapol budú vo...
Viac na túto tému: #Real Madrid #atlético madrid #Španielsky superpohár