Dráma zakončená šialeným gólom. Real postúpil cez Atlético do finále španielskeho Superpohára. Kroosa Arabi vypískali

Futbalisti Realu Madrid sa stali prvými finalistami španielskeho Superpohára. V dramatickom semifinále zvíťazili v saudskoarabskom Rijáde nad Atleticom Madrid 5:3 po predĺžení. O postupe "bieleho baletu" rozhodol v 116. minúte vlastný gól Stefana Saviča, v nadstavenom čase sa ešte presadil Brahim Diaz.

10.01.2024 22:47
Lucas Vazquez Foto:
Radosť futbalistov Realu Madrid.

Atleticu nepomohol ani presný zásah Antoina Griezmanna, ktorý sa stal so 176 gólmi najlepším strelcom „Los Colchoneros“.

V historických tabuľkách sa na čele odpútal od legendárneho Luisa Aragonesa.

Zápas si neužil nemecký stredopoliar Toni Kroos. Na toho fanúšikovia z tribún neustále pískali a bučali.

Dôvodom boli jeho vyjadrenia na adresu mladých futbalistov, ktorých kritizoval za ich prestup práve na Arabský polostrov.

Real nastúpi v nedeľňajšom finále proti víťazovi štvrtkového semifinále medzi FC Barcelona a Osasunou Pamplona.

Španielsky Superpohár – semifinále

Real Madrid – Atletico Madrid 5:3 pp (3:3, 2:2)
Góly: 20. Rüdiger, 29. Mendy, 85. Carvajal, 116. Savič (vlastný), 120+2. Diaz – 7. Hermoso, 37. Griezmann, 79. Kepa Arrizabalaga (vlastný)

Krásne partnerky futbalistov Realu a Neapola Fotogaléria - 34 fotiek Všetky fotky
Futbalistov Realu Madrid a SSC Neapol budú vo...
Viac na túto tému: #Real Madrid #atlético madrid #Španielsky superpohár