Senzácia z východu ide ďalej. Postup si vybojovali aj Michalovce, ktoré vyradili Devínsku Novú Ves

Futbalisti účastníka 5. ligy Lokomotíva Devínska Nová Ves sa nepostarali o ďalšie prekvapenie v Slovnaft Cupe. Po tom, čo vo 4. kole senzačne zdolali AS Trenčín po rozstrele, nestačili v piatom na ďalšieho účastníka najvyššej súťaže MFK Zemplín Michalovce a doma mu podľahli 0:3.

08.11.2023 19:31
11. MFK Zemplín Michalovce Foto: ,
Futbalisti MFK Zemplín Michalovce postúpili v Slovnaft Cupe.

Postúpil aj druhý prvoligista MFK Skalica, ktorý vyradil KFC Komárno 2:0.

Michalovčania viedli od 28. minúty po góle Michala Jeřábka a pred prestávkou potrestal vylúčenie domáceho hráča z penalty Matúš Marcin.

Ani Zemplínčania nedohrali v plnom počte, keď v 63. minúte videl druhú žltú kartu Daniel Pavúk.

Konečný výsledok stanovil v 90. minúte opäť z bieleho bodu Artúr Musák.

V ďalšom zápase prešli treťoligové Lipany cez druholigový Spartak Myjava, keď po nerozhodnom výsledku 1:1 rozhodli v jedenástkovom rozstrele.

5. kolo SP – Slovnaft Cupu:

Lokomotíva Devínska Nová Ves – MFK Zemplín Michalovce 0:3 (0:2)
Góly: 27. Jeřábek, 43. Marcin (z 11 m), 90. Musák (z 11 m), ČK: 42. Lukáč – 63. Pavúk po druhej ŽK

ŠK Odeva Lipany – Spartak Myjava 1:1 (0:0), 4:3 po rozstrele
Góly: 50. Vitovič – 55. Cisár, ČK: 64. Svatík (Myjava)

MFK Skalica – KFC Komárno 2:0 (1:0)
Góly: 32. Špehar (z 11 m), 48. Yao

Viac na túto tému: #Slovenský pohár-Slovnaft Cup