Sympatické gesto Neymara. Brazílska hviezda opúšťala štadión v slzách, fanúšikovi vyčaril úsmev na tvári

Brazílsky futbalista Neymar nedohral pre zranenie kolena zápas kvalifikácie MS 2026 na pôde Uruguaja, kde jeho tím prehral 0:2. Tridsaťjedenročný útočník musel striedať v závere prvého polčasu, ihrisko opustil v slzách a na pojazdných nosidlách.

18.10.2023 09:58
Neymar - 8 Foto:
Neymar.

Neymar v 44. minúte po súboji s Nicolasom de la Cruzom zakopol a spadol na trávnik, držiac sa za ľavé koleno.

Hraciu plochu opustil vo veľkých bolestiach, pričom si oboma rukami držal tvár. V zostave ho nahradil Richarlison.

Neymara po stretnutí videli, ako odchádza Estadio Centenario v Montevideu o barlách. Podľa tímového lekára Rodriga Lasmara je príliš skoro určiť rozsah a vážnosť zranenia.

„Urobili sme všetky možné vyšetrenia a zopakujeme ich vo štvrtok,“ uviedol Lasmar podľa AFP.

„Tých 24 hodín bude kľúčových, aby sme zistili, ako koleno reaguje, ako bude napuchnuté. Uvidíme, čo ukážu skeny. V pokoji počkajme na výsledky vyšetrení, vyhodnotíme ich a potom vám povieme diagnózu,“ odkázal novinárom.

Uruguaj v čase zranenia svojej najväčšej hviezdy viedol 1:0. Brazília napokon utrpela prvú prehru po 37 kvalifikačných zápasoch a klesla v tabuľke na tretie miesto.

Neymar nedal po stretnutí médiám rozhovory, no vyjadril sa krátko na sociálnej sieti.

„Boh vie všetko. Tebe patrí všetka sláva a česť, môj pane. Mám vieru, nech sa deje čokoľvek,“ napísal na Instagrame.

Útočníka saudskoarabského Al Hilalu pred zápasom kritizovali fanúšikovia za výkony v kvalifikácii, najmä po prekvapujúcej remíze 1:1 s Venezuelou.

Iba nedávno sa pritom vrátil do súťažného diania po zranení pravého členka, ktoré ho predtým vyradilo na pol roka.