Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Krajina mu ležala pri nohách. Ubehlo už 22 rokov od Beckhamovho pamätného gólu

Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie David Beckham strelil 6. októbra 2001 jeden z najpamätnejších gólov v novodobej futbalovej histórii. Úspešným priamym kopom zariadil remízu Anglicka proti Grécku 2:2 a poslal reprezentáciu na majstrovstvá sveta.

06.10.2023 10:01
David Beckham Foto:
David Beckham po strelení gólu, ktorým dostal Anglicko na majstrovstvá sveta do Japonska a Južnej Kórei.

Mužstvo trénera Sveta-Gorana Erikssona prehrávalo na štadióne Old Trafford po prestávke nečakane 1:2 a smerovalo k účasti v play off o postup na MS proti Ukrajine. Kým neprišiel Beckhamov moment.

Vtedy ešte hráč Manchestru United zakrútil typickým spôsobom priamy kop v tretej minúte nadstaveného času a priniesol domácim vytúžený vyrovnávajúci gól. Beckham sa definitívne vymanil z pozície nenávideného hráča, ktorá mu prischla po udelení červenej karty vo štvrťfinále MS 1998 proti Argentíne. Pripomeňte si jeho gól:

Spomínaná červená karta za kopnutie Argentínčana Diega Simeoneho spôsobila obrovský odpor verejnosti voči Beckhamovi na trávnikoch aj mimo nich.

Pred posledným zápasom kvalifikácie MS proti Grécku súperilo Anglicko o priamy postup na šampionát v deviatej skupine proti Nemecku.

SR futbal EKL 2. kolo H Trnava Fenerbahce TTX Čítajte viac Málokedy som po prehre spokojný, priznal Gašparík. Tvrdí, že má v tíme zakliateho hráča

Grécko sa na Old Trafford ujalo vedenia gólom Angelosa Charisteasa. V 68. minúte vyrovnal Teddy Sheringham, ale radosť domácich mala krátke trvanie.

Demis Nikolaidis okamžite vrátil vedenie na stranu Grécka a v tom momente bolo Anglicko bod za svojim rivalom z Nemecka. Beckham sa neúnavne hnal za vyrovnávajúcim gólom, až sa ho v poslednej chvíli dočkal. Experti označili jeho výkon v zápase za jeden z najlepších, aké videli v národnom tíme za niekoľko desaťročí.

Vtedy a dnes. Najlepšie platení futbalisti 2003/04 Fotogaléria - 41 fotiek Všetky fotky
Pozrite sa, ako sa za 20 rokov zmenili...
Viac na túto tému: #David Beckham #anglická futbalová reprezentácia