Krajina mu ležala pri nohách. Ubehlo už 22 rokov od Beckhamovho pamätného gólu

Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie David Beckham strelil 6. októbra 2001 jeden z najpamätnejších gólov v novodobej futbalovej histórii. Úspešným priamym kopom zariadil remízu Anglicka proti Grécku 2:2 a poslal reprezentáciu na majstrovstvá sveta.

06.10.2023 10:01
David Beckham Foto:
David Beckham po strelení gólu, ktorým dostal Anglicko na majstrovstvá sveta do Japonska a Južnej Kórei.

Mužstvo trénera Sveta-Gorana Erikssona prehrávalo na štadióne Old Trafford po prestávke nečakane 1:2 a smerovalo k účasti v play off o postup na MS proti Ukrajine. Kým neprišiel Beckhamov moment.

Vtedy ešte hráč Manchestru United zakrútil typickým spôsobom priamy kop v tretej minúte nadstaveného času a priniesol domácim vytúžený vyrovnávajúci gól. Beckham sa definitívne vymanil z pozície nenávideného hráča, ktorá mu prischla po udelení červenej karty vo štvrťfinále MS 1998 proti Argentíne. Pripomeňte si jeho gól:

Spomínaná červená karta za kopnutie Argentínčana Diega Simeoneho spôsobila obrovský odpor verejnosti voči Beckhamovi na trávnikoch aj mimo nich.

Pred posledným zápasom kvalifikácie MS proti Grécku súperilo Anglicko o priamy postup na šampionát v deviatej skupine proti Nemecku.

SR futbal EKL 2. kolo H Trnava Fenerbahce TTX Čítajte viac Málokedy som po prehre spokojný, priznal Gašparík. Tvrdí, že má v tíme zakliateho hráča

Grécko sa na Old Trafford ujalo vedenia gólom Angelosa Charisteasa. V 68. minúte vyrovnal Teddy Sheringham, ale radosť domácich mala krátke trvanie.

Demis Nikolaidis okamžite vrátil vedenie na stranu Grécka a v tom momente bolo Anglicko bod za svojim rivalom z Nemecka. Beckham sa neúnavne hnal za vyrovnávajúcim gólom, až sa ho v poslednej chvíli dočkal. Experti označili jeho výkon v zápase za jeden z najlepších, aké videli v národnom tíme za niekoľko desaťročí.

Vtedy a dnes. Najlepšie platení futbalisti 2003/04 Fotogaléria - 41 fotiek Všetky fotky
Pozrite sa, ako sa za 20 rokov zmenili...
Viac na túto tému: #David Beckham #anglická futbalová reprezentácia