Tragédia blízko našich hraníc. Kráľ strelcov dal gól a onedlho ho oživovali. V nemocnici zomrel

Maďarskom otriasla tragédia. Po necelom týždni od kolapsu v oblastnej futbalovej súťaži Komárňansko-ostrihomskej župy zomrel útočník tímu Tokod SE Zsolt Zsolnay. Mal 36 rokov.

24.09.2023 06:51
futbal, ilustračná Foto:
Ilustračná snímka.
debata (14)

Ako píše portál Index.hu, Zsolnayovi prišlo nevoľno cez prestávku zápasu s tímom Tatabányai Vasas a s podozrením na infarkt k nemu privolali záchranku.

Museli ho oživovať a privolaným vrtuľníkom, ktorý pristál na hracej ploche, ho transportovali do jednej z budapeštianskych nemocníc. Stretnutie predčasne ukončili pri vedení Tokodu 3:2. Zsolnay skóroval v 17. minúte.

Giovanni  Lodetti Čítajte aj Žil s dresom svojho života. Futbalový veľkoklub trúchli za európskym šampiónom, s ktorým zbieral trofej za trofejou

Vedenie Tokodu SE v sobotu na facebooku oznámilo, že Zsolnay „prehral najdôležitejší zápas svojho života“.

„Odteraz bude strieľať góly na nebeských ihriskách. Rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť a súcitíme s ňou v týchto ťažkých časoch,“ uviedol klub z obce vzdialenej 16 kilometrov od Štúrova.

Vedenie Tokodu SE zrušilo všetky víkendové stretnutia mladežníckych aj seniorského tímu a zápasy v súťaži sa začnú minútou ticha.

Zsolnay bol najlepším strelcom minulého ročníka súťaže, v 22 zápasoch dal 32 gólov. Nedeľný zásah bol preňho tretí v aktuálnej sezóne z rovnakého počtu duelov.

Dominik Szoboszlai Čítajte aj Anfield ohromil kapitán Maďarov, fanúšikovia v ňom vidia nového Gerrarda. Prestaňte piť, schladila ich legenda Liverpoolu