Prvý krok z krízy. Völler oživil mŕtvy tím, Nemcov priviedol ku skalpu vicemajstrov sveta

Futbalisti Nemecka triumfovali v prvom zápase po odvolaní trénera Hansiho Flicka.

13.09.2023 07:24
Rudi Völler Foto: ,
Dočasný tréner Nemecka Rudi Völler s Leroyom Saném a Thomasom Müllerom počas zápasu s Francúzskom.

Pod dočasným vedením športového riaditeľa Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Rudiho Völlera zdolali v príprave Francúzsko 2:1 a prelomili päťzápasovú šnúru bez výhry.

Gólovo sa presadili Thomas Müller a Leroy Sané, za „Les Bleus“ skorigoval výsledok z penalty Antoine Griezmann.

Zahraničné médiá píšu v súvislosti s nemeckou reprezentáciou o prvom kroku z krízy či oživení mŕtveho tímu.

804842855 Čítajte aj Veľký triumf Rakúska, kanonáda Španielska. Majstri Európy preskočili Ukrajinu

„Reč tela, radosť hry, sila v súbojoch – to všetko bolo pozitívne,“ potešilo po prvom polčase experta ARD, niekdajšieho reprezentanta Bastiana Schweinsteigera.

V polovici októbra čaká Nemcov cesta do USA, odohrajú prípravné zápasy proti Američanom a Mexiku. Potom by mali predstaviť nového reprezentačného trénera, skloňuje sa meno Juliana Nagelsmanna.

Víťazstvo si v škótskom Glasgowe pripísali Angličania, ktorí zdolali domácich 3:1. Dvojgólový náskok zabezpečili „Albiónu“ v prvom polčase Phil Foden a Jude Bellingham. V 81. minúte spečatil výsledok kapitán Harry Kane. Anglický stopér Harry Maguire si dal vlastný gól.

789046858 Čítajte aj Zápasy na EURO za menej, ako na Ronalda. UEFA zverejnila ceny vstupeniek

Vo víťaznom ťažení pokračujú Japonci, ktorí nadviazali na triumf nad Nemeckom (4:1). V belgickom Genku triumfovali nad Tureckom 4:2, pričom minimálne štyri presné zásahy v jednom stretnutí strelili už štvrtýkrát v sérii.

Nemecko – Francúzsko 2:1 (1:0)
Góly: 4. Müller, 87. Sane – 89. Griezmann (z 11 m)

Senegal – Alžírsko 0:1 (0:0)
Gól: 64. Chaibi

Japonsko – Turecko 4:2 (3:1)
Góly: 28. a 36. Nakamura, 16. A. Ito, 78. J. Ito (z 11 m) – 44. Kabak, 61. Yildirim

Čína – Sýria 0:1 (0:0)
Gól: 59. Krouma

JAR – DR Kongo 1:0 (1:0)
Gól: 25. Foster

Kostarika – SAE 1:4 (0:3)
Góly: 64. Cascante – 16. a 53. Alghassani, 23. Canedo, 38. Salmeen

Katar – Rusko 1:1 (0:0)
Góly: 70. Alaa – 90. Soldatenkov