Zaplnené tribúny v Budapešti. Rozbehnutí Maďari neudržali vedenie s Čechmi

V nedeľňajšom prípravnom stretnutí v Budapešti remizovali futbalisti Maďarska s Českom 1:1. Zápas sledovala takmer zaplnená Puskásova aréna s kapacitou 67-tisíc divákov.

10.09.2023 20:16 , aktualizované: 20:49
Budapesť, Puskás aréna Foto: ,
Futbalisti Maďarska a Česka pred zápasom v Puskásovej aréne.

Po bezgólovom polčase otvoril skóre zápasu Roland Sallai v 52. minúte, o 11 minút neskôr vyrovnal Václav Jurečka, ktorý si pripísal premiérový reprezentačný gól.

„Urobili sme viacero chýb, no mali sme aj šance, konkrétne ja dve. Prvú som mal premeniť, vyšlo mi to až pri druhej.

Chceli sme vyhrať, ideme ďalej. Bol to ťažký zápas, Česi majú viacerých skvelých hráčov. Síce nemajú veľkú hviezdu, no ako tím fungujú výborne.

Zápas proti Srbov nás pripravil o veľa síl. Cítil som únavu aj na tíme, čo tiež prispelo ku chybám. Do ďalšieho zápasu to treba odstrániť," uviedol pre Nemzeti Sport Sallai.

Maďarsko, Česko Čítajte viac Zápas Maďarsko - Česko sme sledovali ONLINE

„Myslím si, že sme neprepadli, naopak, snažili sme sa hrať aktívne, presovať a získavať lopty. Škoda, že sme v prvom polčase nedohrali lepšie niektoré situácie, ale dôležité je, že sme sa po inkasovanom góle dokázali zdvihnúť a vyrovnať," povedal pre iDnes.cz Jurečka.