Kosovčan zahodil nemožné, pozrite si jeho zlyhanie z troch krokov. Favorit napokon pykal

Futbalisti favorizovaného Švajčiarska nedokázali bodovať naplno na pôde Kosova.

10.09.2023 08:12
Bernard Beriša Foto: ,
Kosovský futbalista Bernard Beriša pred Švajčiarom Denisom Zakariom.

Sobotňajšie stretnutie šesťčlennej kvalifikačnej I-skupiny ME 2024 medzi jej lídrom a predposledným tímom sa skončil remízou 2:2.

Domáci udreli v štvrtej minúte nadstaveného času, keď sa druhýkrát v zápase presadil Vedat Muriqi. Zápas v Prištine priniesol moment, ktorý obletel médiá.

Milot Rašica krátko po inkasovanom góle obišiel švajčiarskeho brankára Yanna Sommera a krásnou prihrávkou naservíroval loptu spoluhráčovi Bernardovi Berišovi. Ten však pred prázdnou bránkou zlyhal:

Vyrovnania sa tak Kosovo v 16. minúte nedočkalo, prišlo k nemu až v 65. minúte. Švajčiarom potom pomohol vlastenec domáceho hráča, no napokon si z pôdy súpera odniesli len bod.

Napriek tomu sa udržali na čele o dva body pred Rumunskom, ktoré v sobotu neudržalo vedenie a remizovalo s Izraelom 1:1. Kosovo má štyri body, o dva viac ako posledná Andorra.

Viac na túto tému: #švajčiarski futbalisti #kosovskí futbalisti