Choreo s tankom: Nech sa armáda vráti do Kosova, odkázali Srbi. Crvena zvezda potom zničila Fiorentinu

Priaznivci srbského futbalového majstra Crvenej Zvezdy Belehrad sa počas prípravného súboja s Fiorentinou (5:0) prezentovali politicky a vojensky motivovanou choreografiou.

27.07.2023 08:01
photo2023-07-2620-17-42-830x0 Foto:
Choreo fanúšikov Crvenej zvezdy Belehrad počas prípravného zápasu s talianskou Fiorentinou.
debata (8)

Presne v dvanástej minúte a 44. sekunde spustili na severnej tribúne domáceho štadióna choreografiu. Na nej bol vyobrazený veľký tank, v pozadí ktorého bola srbská vlajka a pod ňou napísaný odkaz: „Nech sa armáda vráti do Kosova.“

Načasovanie tohto odkazu nebolo náhodne. Priaznivci chceli upozorniť na rešpektovanie rezolúcie Organizácie Spojených národov 1244 o Kosove. Ako píše telegraf.rs, podľa nej by v Kosove malo byť prítomných tisíc príslušníkov srbskej armády.

Bosna futbal LM 2. predkolo Mostar Slovan Čítajte viac Slovan, zlatá baňa pre Rusov? Belasých láme CSKA, chce veľkú oporu

V čase 12:44 pritom už belehradský klub a priamy účastník skupinovej fázy Ligy majstrov vyhrával nad Fiorentinou 2:0. Skóre zápasu otvoril po deviatich minútach bývalý hráč Slavie Praha Peter Olayinka, o dve minúty neskôr zvýšil Jean-Philippe Krasso.

No kanonáda Crvenej zvezdy proti talianskemu klubu ani zďaleka neskončila. Už v 14. minúte sa presadila najväčšia hviezda tímu, čiernohorský reprezentant Mirko Ivanič, v 23. pridal druhý gól v zápase Olayinka a skóre uzavrel po necelej polhodine Osman Bukari.

Marta koláž Čítajte viac Bolt ju obdivuje, Ronaldo bozkáva. Brazílčanka je najlepšia futbalistka histórie, prekonala Messiho i Cristiana

Zverenci nového izraelského trénera Baraka Bakhara, ktorý po svojom príchode odstavil na vedľajšiu koľaj súčasnú jednotku Slovana Milana Borjana, fungujú ako dobre namazaný stroj.

Stretnutie proti Fiorentine bolo už ich siedme v priebehu predsezónnej prípravy a dosiahli v ňom siedme víťazstvo. Okrem talianskeho tímu dokázali zdolať napríklad aj Fenerbahce Istanbul, Zenit Petrohradi či Nefči Baku.

Krásne partnerky hviezdnych svetových futbalistov Fotogaléria - 61 fotiek Všetky fotky
Medzi najslávnejšie futbalové páry sme zaradili...