Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Chcel Fica za prezidenta, teraz ide proti Rusku. Škrtel sa po rokoch politicky angažuje

Je jediným slovenským futbalistom, ktorý sa dokázal niekoľko rokov stabilne presadzovať v anglickej Premier League. Bývalý kapitán národného tímu Martin Škrtel je zároveň jedným z mála exreprezentantov, ktorí spojili svoje meno s politikou.

19.07.2023 07:11
Martin Škrtel Foto:
Martin Škrtel zanechal na Britských ostrovoch výraznú stopu. Veď dres FC Liverpool si obliekal takmer 7 rokov, za klub odohral 320 zápasov a strelil 18 gólov.
debata (19)

Prvýkrát zarezonoval Škrtelov politický vklad na začiatku roku 2014, keď sa hviezdny obranca FC Liverpool a reprezentačný kapitán objavil na videu na oficiálnom webe kandidáta na prezidenta a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica.

Vtedajšieho premiéra krajiny v ňom chváli za to, ako sa rozbehla oprava štadiónov, výstavba Národného futbalového štadióna aj multifunkčných ihrísk po celom Slovensku.

„Mám rád tvrdý, ale férový boj,“ uvádza na zázname Škrtel a vysvetlí, prečo by bol podľa neho šéf Smeru dobrým prezidentom: „Vidím v ňom človeka, ktorý sa v rámci pravidiel snaží presadiť svoje.“

SR Trnava šport futbal ME 2024 kval. J Luxembursko TTX Čítajte viac Chyba prekladateľa alebo žart? Škrtel s Muchom sa pustili do Calzonu, Talian reagoval jedinou vetou

Aktivita 104-násobného reprezentanta sa vtedy nestretla s pochopením u veľkého množstva fanúšikov. Tí ho na sociálnych sieťach ostro kritizovali a zväčša mu odkazovali, nech sa radšej stará o kopanie do lopty.

Jeho politický počin napokon nepomohol Ficovi do prezidentského úradu. Vo voľbách v marci 2014 síce zvíťazil v prvom kole, no v druhom nestačil na Andreja Kisku. Nový prezident získal 59,4 percenta hlasov, Fico len 40,6.

© Autorské práva vyhradené

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Robert Fico #Martin Škrtel #Premier League #FC Liverpool #Andrej Kiska #vojna na Ukrajine