Dve jedenástky, tesné víťazstvo. Ukrajina sa pred peknou návštevou v Trnave vytrápila s Maltou

Ukrajinskí futbalisti si pripísali druhé víťazstvo v C-skupine kvalifikácie ME 2024.

19.06.2023 20:11 , aktualizované: 23:07
ukrajina Foto: ,
Futbalisti Ukrajiny pred zápasom s Maltou.
debata (9)

V pondelok na Štadióne Antona Malatinského v Trnave zdolali Maltu pred 7 543 divákmi tesne 1:0 a poistili si druhé miesto v tabuľke.

Ukrajinci mali počas celého stretnutia hernú prevahu, ale odpor súpera zlomili až v 72. minúte, keď sa z jedenástky presadil Viktor Cygankov.

Príležitosť kopať pokutový kop mali už v 52. minúte, ale Andrij Jarmolenko z bieleho bodu trafil brvno.

ukrajina, malta Čítajte viac Zápas Ukrajina - Malta sme sledovali ONLINE

Arménsko vydrelo v Jerevane víťazstvo 2:1 nad Lotyšskom a poskočilo na druhú priečku v D-skupine. O trojbodovom zisku domácich rozhodol v 89. minúte z penalty Tigran Barseghjan.

Krídelník Slovana Bratislava nastúpil v 77. minúte, od 33. minúty hral za Arménsko aj bývalý hráč MŠK Žilina Vahan Bičachčjan.

Hrošovský: Ideálny scenár? Dať rýchly gól
Video

Duel viedol slovenský rozhodca Peter Kráľovič, na čiarach mu asistovali krajania Milan Štrbo a Tomáš Vorel, štvrtý arbiter bol Martin Dohál.

Fíni rozstrieľali v Helsinkách San Maríno 6:0 a poskočili priebežne na čelo H-skupiny. Hetrikom sa blysol striedajúci Daniel Hakans, tri góly strelil v priebehu deviatich minút.

Najlepšie futbalové kluby z krajín V4 Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Okrem rebríčku zostaveného podľa päťročného...

Úradujúci vicemajstri sveta Francúzi zvíťazili v pondelkovom zápase kvalifikácie ME 2024 nad Gréckom 1:0 gólom Kyliana Mbappeho a s plným počtom bodov vedú B-skupinu.

Calzonov recept pre Lichtenštajnsko: Pokora a koncentrácia
Video

Suverénne kráčajú kvalifikáciou aj futbalisti Anglicka, ktorí deklasovali Severné Macedónsko 7:0 vďaka hetriku Bukaya Saku a po štyroch vystúpeniach majú na čele C-skupiny rovnako 12 bodov.

O stopercentnú bilanciu prišli Švajčiari, ktorí v šlágri I-skupiny neudržali dvojgólový náskok a iba remizovali doma s Rumunskom 2:2.

Anglicko – Severné Macedónsko 7:0 (3:0)
Góly: 38., 47. a 51. Saka, 29. a 72. Kane (druhý z 11 m), 45. Rashford, 64. Phillips

D-skupina:
Arménsko – Lotyšsko 2:1 (1:0)
Góly: 36. Tiknizjan, 89. Barseghjan (z 11 m) – 67. Mkrtčjan (vl.). Rozhodovali: KRÁĽOVIČ – ŠTRBO, VOREL (všetci SR)

Turecko – Wales 2:0 (0:0)
Góly: 72. Nayir, 80. Guler, ČK: 41. Morrell (Wales)