Maďari si z Čiernej Hory vezú bod. Portugalci prekvapenie nepripustili

Futbalisti Škótska zvíťazili v sobotňajšom zápase A-skupiny kvalifikácie ME 2024 na ihrisku Nórska 2:1.

17.06.2023 20:36 , aktualizované: 23:16
Maďarsko Foto:
Momentka zo zápasu Čierna Hora - Maďarsko.

V dueli triumfovali po tom, ako gólmi v 87. a 89. minúte otočili skóre z 1:0 na 1:2. Hráči Luxemburska zvíťazili v „slovenskej“ J-skupine nad Lichtenštajns­kom 2:0.

V treťom stretnutí dosiahli svoje prvé víťazstvo, po ktorom majú 4 body a o skóre sú priebežne na 3. mieste tabuľky za slovenským tímom. Ten čakal o 20.45 SELČ duel na Islande.

Reprezentanti Luxemburska rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase, keď svoju hernú prevahu potvrdili aj gólmi. V 59. minúte sa presadil Danel Sinani a v 89. spečatil triumf domácich Gerson Rodrigues.

Island, Slovensko Čítajte viac Zápas Island - Slovensko sme sledovali ONLINE

Hráči Lichtenštajnska prehrali aj vo svojom treťom zápase a so skóre 0:13 figurujú na poslednom 6. mieste skupiny. Práve oni budú ďalší súper Slovenska, duel vo Vaduze je na programe v utorok 20. júna o 20.45 h.

Čierna Hora hrala v G-skupine s Maďarskom bez gólov. Remíza sa zrodila aj v druhom súboji „géčka“ medzi medzi domácou Litvou a Bulharskom. Pre oba tímy sú to prvé body v kvalifikácii, naďalej sú však na chvoste päťčlennej skupiny.

Litva – Bulharsko 1:1 (1:1)
Góly: 15. Girdvainis – 27. Petkov, ČK: 17. Lasičkas (Litva)

Čierna Hora – Maďarsko 0:0

J-skupina:

Luxembursko – Lichtenštajnsko 2:0 (0:0)
Góly: 59. Sinani, 89. Rodrigues. Rozhodoval: Derevinskyj (Ukr.), ŽK: Jans, Chanot – Luchinger, Malin
Luxembursko: Moris – Marvin Martins (90.+1 Dzogovič), Mahmutovič, Chanot – Jans (46. Bohnert), Barreiro, Martins Pereira, Thill (46. Rodrigues) – Borges Sanches (90.+2 Rupil) – Curci (46. Olesen), Sinani
Lichtenštajnsko: Buchel – Beck, Traber, Malin – Meier (55. Netzer), Hasler (24. Wolfinger), Luchinger (75. Hofer), Sele, Goppel (75. Wolfinger) – Saglam (55. Yildiz), Salanovič

Portugalsko – Bosna a Hercegovina 3:0 (1:0)
Góly: 44. Silva, 77. a 90.+3 Fernandes. Rozhodoval: Massa (Tal.), ŽK: Pereira – Pjanič, Tahirovič
Portugalsko: Costa – Antonio Silva, Dias, Pereira – Cancelo, Silva (87. Otavio), Palhinha (87. Diogo Jota), Fernandes, Guerreiro (78. Semedo) – Ronaldo, Joao Felix (62. Neves)
Bosna a Hercegovina: Sehič – Ahmedhodzič, Sanicanin, Kolašinac (78. Gazibegovič), Barišič (71. Hamulič) – Dedič, Cimirot, Hadziahmetovič (71. Tahirovič) – Stevanovič, Džeko (78. Varesanovič), Pjanič (78. Prcič)

Viac na túto tému: #maďarskí futbalisti #EURO 2024