Talent i smoliar
Ak dnes hovoríme o gruzínskej légii v Slovane Bratislava, potom to nie sú len Kankava a Kašia. Vlani v auguste si Weiss na Tehelné pole priviedol aj Giorgiho Čakvetadzeho. Talentovaného tvorcu hry, v súvislosti s ktorým sa ešte nedávno spomínali aj kluby ako Barcelona či FC Liverpool.
Nebyť vážneho zranenia, ktoré má tento 23-ročný stredopoliar za sebou, v Bratislave by určite momentálne nehral. Do Slovana prišiel na hosťovanie z belgického Gentu.
„Keď mal Čakvetadze 18–19 rokov, vyhral mi prakticky sám D-divíziu Ligy národov a v Gruzínsku sa stal megahviezdou. Sledovali ho Chelsea, Barcelona, AS Rím či Dortmund. Určite by bol vo veľkom klube, bohužiaľ si zranil krížny väz,“ vravel Weiss po jeho príchode.
Čakvetadze mal v roku 2019 trhovú hodnotu deväť miliónov eur a UEFA ho zaradila na zoznam 50 najtalentovanejších futbalistov do 21 rokov. Žiaľ, potom absolvoval dve náročné operácie i nevydarené hosťovanie v Hamburgu.

V Slovane – pod krídlami Weissa, ktorý ho uviedol aj v gruzínskej reprezentácii – však ožil.
„Momentálne naozaj predvádza výborné výkony a rýchlo zapadol do mužstva. Verím, že ak ho budú zranenia obchádzať, bude od zápasu k zápasu ešte vo väčšej pohode a fanúšikovia sa majú na čo tešiť,“ pripomína Kontír.
Ak by vraj mal niekoho z Gruzíncov poslať na rozhodujúcu penaltu proti Bazileju, vyberie si práve Čakvetadzeho.
Jeho budúcnosť je momentálne nejasná. V belgickom tíme ho aj naďalej viaže dlhodobý kontrakt, podľa všetkého však má Slovan v zmluve o jeho hosťovaní aj klauzulu o prípadnom prestupe. Určite nie za malé peniaze. „Na rok ho máme my a potom uvidíme,“ priblížil Weiss.
Veľkí hráči priťahujú úspechy, no platí to aj naopak. O tom, čo čaká belasých Gruzíncov na Tehelnom poli, sa možno rozhodne už čoskoro. Trebárs aj po zápase proti Bazileju.
Isté je, že bez nich si dnešný Slovan ťažko predstaviť.