Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Tvrdý úder pre stroj na míňanie peňazí. Man City dobieha éra rozhadzovania

Už niekoľko rokov poukazovali konkurenčné európske kluby na porušovanie pravidiel finančnej fair-play v prípade Manchestru City a Paríža St. Germain. Prvý menovaný klub sa kvôli tomu môže ocitnúť vo veľkých problémoch.

06.02.2023 20:40
Britain Soccer Premier League Foto: ,
Správy o porušovaní finančných pravidiel určite nepridajú na pohode tímu trénera Pepa Guardiolu.
debata

Vedenie anglickej futbalovej Premier League začalo vyšetrovať Manchester City pre podozrenie z porušenia finančných pravidiel. Úradujúci majster čelí obvineniu, že v rokoch 2009 až 2018 neposkytol kompletné údaje z účtovníctva a nesplnil podmienky finančnej fair play.

V súvislosti s veľkými výdavkami na prestupy futbalistov a ich platy nenájdete na svete klub, ktorý by na tieto položky vynaložil v posledných rokoch viac, ako Manchester City.

Pep Guardiola Čítajte viac Guardiola šiel puknúť od jedu: Ale vieme, kde sme hrali, všakže?

Podľa denníka Marca bola na rozdiel od iných veľkoklubov ekonomika anglického majstra imúnna aj voči pandémii koronavírusu. A zatiaľ čo si ostatní museli uťahovať opasky, u „cityzens“ sa nič nedialo. Petrodoláre mali tiecť rovnako, ako predtým.

Marca zverejnila zaujímavú štatistiku, podľa ktorej dosiahol rozdiel medzi nákladmi a výdavkami Manchestru City od sezóny 2011/12 –1 046 miliónov eur. Druhý v tomto nelichotivom rebríčku míňania skončil Paríž St. Germain (-988 miliónov), tretí Juventus Turín (-553 miliónov).

750253246 Čítajte viac Tešíme sa s Milanom! Škriniarova sága pripravila slovenské kluby o státisíce

V britských médiách sa objavili informácie, že v prípade potrestania môže hroziť Manchestru City odobratie bodov v aktuálnej sezóne, spomína sa dokonca aj možné odobratie majstrovských titulov vo vyšetrovaných ro­kov.

Od roku 2012 dokázal klub vybojovať šesť majstrovských titulov v Premier League, z toho tri vo vyšetrovanom období.

Futbalové hviezdy. Ako budú vyzerať na dôchodku? Fotogaléria - 41 fotiek Všetky fotky
Ako budú vyzerať hviezdy svetového futbalu na...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #manchester city #finančná fair play