Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Škandál pred štartom MS. Jednému z tímov hrozí vylúčenie

Reprezentácii Ekvádoru hrozí, že ju vylúčia z tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale (20. 11. – 18. 12.). Dokumenty a zvukové nahrávky majú usvedčovať jeho hráča Byrona Castilla zo sfalšovania rodného listu.

13.09.2022 06:21
8. Lusail Stadium b) Foto:
Štadión Lusail, dejisko finále MS 2022 vo futbale
debata

Už v apríli Čiľania protestovali proti údajne nespôsobilému obrancovi, ktorý mal podľa nich kolumbijskú národnosť a nespĺňal podmienky na štart v drese Ekvádoru. V kvalifikácii na katarský šampionát nastúpil vo všetkých ôsmich stretnutiach.

Disciplinárna komisia FIFA vec prešetrovala a v júni sťažnosť jedného zo súperov Ekvádoru v boji o MS zamietla.

Čiľania však teraz vyrukovali s novými dôkazmi o tom, že Castillo sa narodil v roku 1995 v Kolumbii a nie v Ekvádore o tri roky neskôr, ako sa uvádza v oficiálnych dokumentoch.

Podrobnú správu, ktorá zrejme dokazuje, že Castillo je Kolumbijčan, zverejnil aj portál Daily Mail.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Byron Castillo (@byron4590)

Castillo sa v nahrávke z decembra 2018 – pri vyšetrovaní Ekvádorskou futbalovou federácou – mal priznať, že z kolumbijského Tumaca odišiel do ekvádorského San Lorenza.

"Prekročil som hranice, pretože tímy z Tumaca hrajú v San Lorenze. Podstúpil som niekoľko skúšok v San Lorenze, pamätám si to veľmi dobre.

Nevybral si ma žiaden z tímov, na rozdiel od môjho kamaráta, ktorý sa tam však nikdy neobjavil. Tak som išiel ja," uviedol hráč mexického Leónu.

Štadión Lusail, dejisko finále MS 2022 vo futbale Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
Štadión Lusail, v pozadí hlavné mesto Doha.

Prezradil, že za falošným preukazom totožnosti stál Marco Zambrano, ekvádorský podnikateľ, ktorého pred štyrmi rokmi tamojšia futbalová federácia suspendovala.

Ako píše web Sportbible.com, uvedené dôkazy v júni neboli použité, no nepochybne sa dostanú do centra pozornosti, keďže odvolací výbor FIFA tento týždeň analyzuje situáciu. Konečný verdikt padne vo štvrtok.

Ladislav Almási Čítajte aj Slováci prišli o milióny. FIFA zaplatí svetovú elitu kráľovsky

V pôvodnom treste spred troch mesiacov hrozila Ekvádoru kontumácia všetkých kvalifikačných zápasov na MS a pád zo štvrtého miesta, na ktoré by sa vyšvihlo spomínané Čile.

Ekvádor vyžrebovali na MS do skupiny s domácim Katarom, Holandskom a Senegalom.

Štadióny pre MS vo futbale v Katare 2022 Fotogaléria - 16 fotiek Všetky fotky
Názov: Stadium 974 * Mesto: Dauha * Kapacita:...
debata chyba
Viac na túto tému: #ekvádorskí futbalisti #Byron Castillo