Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Nonsens, kričal politik. Peniaze za predaj Chelsea má stále Abramovič

Ani tri mesiace po predaji futbalového klubu Chelsea FC sa 2,5 miliárd libier nepohlo z účtu bývalého vlastníka a ruského oligarchu Romana Abramoviča.

07.09.2022 08:00
Roman Abramovič. Foto:
Roman Abramovič bol naposledy na verejnosti 22. júla v tureckom Istanbule, kde bola podpísaná dohoda o bezpečnej preprave obilia a potravín z ukrajinských prístavov.
debata (11)

Výnosy z predaja anglického veľkoklubu mali byť pritom použité na pomoc obetiam vojnového konfliktu na Ukrajine. No poslanec labouristickej strany Chris Bryant prezradil, že vyše dve miliardy libier ešte neboli presunuté a stále sú vo vlastníctve Abramoviča.

Klub zo štadióna Stamford Bridge bol predaný po tom, ako bol Abramovič, ako blízky človek ruského prezidenta Vladimira Putina, umiestnený na britský sankčný zoznam po začiatku konfliktu.

košice hokej Čítajte viac Vojna na Ukrajine zasiahla aj Košice. Oceliari opúšťajú svoj domov

Poslanec Bryant o tejto skutočnosti informoval, keď adresoval otázky na ministerstvo zahraničných vecí. „Jedným z ľudí, ktorí sú v Spojenom kráľovstve sankcionovaní, je Roman Abramovič. Chelsea bola predaná 30. mája, ale miliardy libier ležia na jeho účte, pretože ministerstvo stále nezriadilo fond, aby peniaze mohli dostať obyvatelia Ukrajiny,“ cituje Daily Mail slová Bryanta.

„Prečo to rezortu zahraničný vecí tak dlho trvá, kedy to vyrieši?“ pýtal sa. Šéf ministerstva Rehman Chishti mu priamo odpoveď neposkytol.

Ralfs Freibergs Čítajte viac Slováci v KHL? Nech nesú následky, ruská propaganda funguje

Skonštatoval len, že boli zmrazené účty 1 100 jednotlivcom vrátane 123 oligarchov a ich rodinných príslušníkov a tiež viac ako 120 podnikateľským subjektom a 19 ruským bankám s globálnymi aktívami vo výške 940 miliárd libier. „To je nonsens,“ reagoval krikom na nedostatočnú odpoveď ohľadom Abramoviča Bryant.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk

© Autorské práva vyhradené

11 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #Premier League #Roman Abramovič #Chelsea FC