Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Na radosť fanúšikov. Kritizované pravidlá Zlatej lopty čaká reforma

Magazín France Football bude po novom udeľovať Zlatú loptu za výkony počas jednej futbalovej sezóny, nie za obdobie jedného kalendárneho roka.

12.03.2022 15:28
Zlatá lopta Foto:
Zlatá lopta.
debata

Organizátori prestížnej ankety oznámili v piatok aj ďalšie zmeny, medzi ktoré patrí zníženie počtu hlasujúcich.

Chcú sprehľadniť proces hlasovania, v ktorom sa už nebudú zohľadňovať úspechy hráčov v kariére.

Francúzsky časopis oceňuje najlepšieho hráča od roku 1956, v kategórii žien udeľuje trofej od roku 2018. Predvlani sa anketa nekonala pre pandémiu koronavírusu, vlani zvíťazil Argentínčan Lionel Messi (FC Barcelona/Paríž St. Germain) pred Poliakom Robertom Lewandowským (Bayern Mníchov).

Lionel Messi Čítajte aj Siedma Zlatá lopta v kariére. Najlepším futbalistom je Messi

Medzi ženami sa radovala Alexia Putellasová z FC Barcelona.

„Už nie od januára do decembra, Zlatá lopta sa bude odteraz udeľovať na základe klasickej futbalovej sezóny – od augusta do júla,“ napísal France Football na twitteri.

Pravidlá sa od založenia ankety veľmi nezmenili a viackrát boli terčom kritiky. Fanúšikovia sa preto dozvedeli dobrú správu.

Najbližšia anketa sa bude týkať ročníka 2021/2022, ktorý sa skončí júlovými majstrovstvami Európy žien. Galavečer sa uskutoční v októbri.

Anglicko Futbal Premier League 6. kolo ronaldo Čítajte aj Messiho ocenia aj za zlú sezónu. Hanba! Ronaldo reagoval palcom hore

Svetový šampionát v Katare (21. novembra až 18. decembra) zohľadnia hlasujúci až v ďalšej sezóne.

O najlepšom hráčovi ich bude rozhodovať 100 namiesto doterajších 170, hráčku vyberie päťdesiatka odborníkov. Kritéria sú nastavené v poradí individuálne výkony, tímové výkony a fair play.

šport fb šablóna Dávame do pozornosti Aktuality, diskusie, komentáre... Pridajte sa k nám a sledujte našu FB stránku Šport.Pravda.sk
debata chyba
Viac na túto tému: #Zlatá lopta