Rozhodla obrovská chyba. Palmeiras obhájil víťazstvo v Pohári osloboditeľov

Futbalisti Palmeirasu zvíťazili vo finále juhoamerického Pohára osloboditeľov nad Flamengom 2:1 po predĺžení a obhájili minulosezónny triumf.

28.11.2021 07:46 , aktualizované: 13:26
Felipe Melo Foto: ,
Kapitán Palmeirasu Felipe Melo s trofejou.

V zápase v uruguajskom Montevideu rozhodol o víťazstve klubu zo Sao Paula striedajúci útočník Deyverson v 95. minúte. Pre Palmeiras je to už tretí triumf v prestížnej súťaži v klubovej histórii.

V 61-ročných dejinách súťaže to bolo len piatykrát, čo sa vo finále stretli kluby z jednej krajiny.

Najlepší futbalisti roka 2021 podľa IFFHS Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Erling Haaland (Nór./Borussia Dortmund) 5...

Vôbec prvýkrát sa vo finále stretli dvaja predchádzajúci víťazi, Flamengo vyhralo Copa Libertadores v roku 2019, Palmeiras tento január zdolal v pre koronavírus preloženom súboji FC Santos.

Duel rozhodla obrovská chyba Andreasa Pereiru, po ktorej Deyverson v extračase prekonal brankára Flamenga druhýkrát.

Palmeiras sa stal prvým tímom od ročníka 2000/2001, ktorému sa podarilo obhájil titul, vtedy to dokázala aj Boca Juniors.

Palmeiras si vybojoval právo štartu na majstrovstvách sveta klubov FIFA, ktoré sa budú konať začiatkom budúceho roka v Spojených arabských emirátoch.

Portugalský tréner Palmeirasu Abel Ferreira sa stal prvým koučom mimo Južnej Ameriky, ktorý Copa Libertadores vyhral dvakrát. Po zápase ale naznačil možný koniec.

Lionel Messi, Neymar Čítajte viac Pri pohľade na Messiho som si pomyslel: Nehanbíš sa?

„Mužstvo som viedol v 88 zápasoch a je to veľmi vyčerpávajúce. Prácu som odviedol, svedomie mám čisté. Veľakrát som hovoril, že futbal v Brazílii je intenzívny a veľmi vyčerpáva. Musím si dobre premyslieť, čo budem robiť ďalej,“ povedal 42-ročný Portugalčan.

„Palmeirasu gratulujem k obhajobe. My môžeme mať hlavy hore. Nedali sme im veľa šancí. Hrali svoju hru, my svoju. Určite nemôžeme teraz všetko hodiť na Andreasa,“ citovala agentúra AP brankára Flamenga Alvesa.