Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Taliani sa v Belfaste potopili ako Titanic, ktorý zostrojili v tomto meste

Futbalisti Talianska chýbali na majstrovstvách sveta 2018 v Rusku a nie je isté, či sa predstavia na budúci rok v Katare.

16.11.2021 15:28
Emerson Foto: ,
Sklamaný Talian Emerson.
debata

Taliani nezvládli posledný kvalifikačný krok – nezdolali Severných Írov a nezabezpečili si priamy postup. V Belfaste sa zrodila len bezgólová remíza, šancu pevne teda chytili do rúk Švajčiari. V Luzerne prevýšili Bulharov 4:0 a stali sa víťazmi C-skupiny pred Talianmi.

Ak úradujúci majstri Európy nechcú chýbať o rok medzi elitou MS v Katare, musia zvládnuť marcové zápasy play-off. Ich účastníkmi budú tímy, ktoré skončili vo svojich kvalifikačných skupinách na druhých miestach.

Pripoja sa k ním aj dvaja víťazi skupín z Ligy národov 2020/2021, ktorí v kvalifikácii MS 2022 neskončili na prvých dvoch priečkach svojich skupín. Žreb rozdelí dvanásť tímov na tri štvorice a tie absolvujú medzi sebou semifinále a finále. Traja úspešní finalisti sa predstavia na MS 2022. Tucet ašpirantov zatiaľ nie je kompletný, ale figurujú v ňom aj Portugalčania, Poliaci, Švédi, Rakúšania či Rusi.

„Sklamanie z teba, Squadra Azzurra, je obrovské. Od októbra 2018 sme pod vedením Roberta Manciniho prehrali len jeden z 37 zápasov nedávno v semifinále Ligy národov s Francúzmi a aj tak sa môže stať, že budeme chýbať na majstrovstvách sveta. S tým nikto nerátal a tifosi plačú,“ napísal denník Gazzetta dello Sport podľa švajčiarskeho webu Blicku.ch.

Futbaloví hrdinovia 90´: Takto vyzerajú dnes Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Gheorghe Hagi (56) - je bývalý rumunský...

„Zatiaľ čo Švajčiari urobili to, čo sa od nich očakávalo, majster Európy predviedol presný opak, uhral iba nečakanú remízu. Na gól nám nestačilo ani päť útočníkov na ihrisku. V Belfaste začiatkom 20. storočia postavili legendárny parník Titanic a v rovnakom meste teraz Taliansko narazilo na severoírsky ľadovec. A potápa sa…,“ dodala Gazzetta patetickým tónom.

Aj sociálne siete zaplavili odkazy sklamaných talianskych fanúšikov, ktorí nechcú uveriť tomu, že majster Európy nemusí byť účastníkom majstrovstiev sveta. „Môj syn má dva roky a ledva začal rozprávať. Stihol sa ma však už spýtať, či je pravda, že Taliansko je najhoršie na svete. Žiaľ, odpovedala som mu, že áno,“ napísala istá Valeria Angioneová na twitteri.

Novak Djokovič Čítajte viac Ťažší rozbeh a potom dominancia. Djokovič si po víťaznom vstupe prevzal cenu

Aj niekdajší úspešný anglický futbalista a aktuálne známy expert Gary Lineker neveriacky krúti hlavou, čo sa to stalo v Belfaste s Talianmi. „Ako rýchlo vedia padnúť mocní? Prosím, postúpte! Neviem si predstaviť ďalšie majstrovstvá sveta bez Talianska,“ tweetoval Lineker.

Tréner Roberto Mancini je sklamaný, ale na diaľku sa snaží zatlačiť čierne myšlienky do úzadia. Svojmu tímu stále verí, že nebude chýbať na záverečnom turnaji MS 2022. „Túto kvalifikáciu sme mali rozhodnúť už v predchádzajúcom zápase proti Švajčiarom, ale ešte máme šancu na opravu. Stále sme jedným z najlepších tímov v Európe a som si istý, že zvládneme zostávajúce dva zápasy v play-off,“ skonštatoval Mancini podľa webu blick.ch.

debata chyba
Viac na túto tému: #talianski futbalisti