Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Kluby Premier League sa zľakli. Superbohatému Newcastlu robia prieky

Kluby Premier League v utorok na mimoriadnom zasadnutí odhlasovali dočasné zablokovanie sponzorských zmlúv Newcastlu.

19.10.2021 14:26
Newcastle, fanúšikovia Foto: ,
Fanúšikovia Newcastlu United.
debata

Kluby vyjadrili nesúhlas voči United, ktorý prevzali saudskoarabskí majitelia, legislatíva im má zabrániť uzatvárať lukratívne sponzorské zmluvy.

Vedenie Newcastlu na mimoriadnom stretnutí všetkých 20 klubov jasne uviedlo, že zmenu pravidla, ktorá im dočasne zakáže obchodovať a ktoré zahŕňa už aj existujúce obchodné vzťahy, považuje za nezákonnú. Zastupovala ich Lee Charnleyová, generálna riaditeľka klubu.

Denník Guardian informoval, že za zákaz hlasovalo 18 klubov, pričom Newcastle hlasoval proti a Manchester City sa zdržal. Kým sa vyjasní, či bude tento zákaz trvalý, zaviedli mesačný zákaz takýchto obchodov. Mnoho klubov v Anglicku sa obáva, že bohatí saudskoarabskí majitelia by mohli uzavrieť dohody, ktoré by im mohli poskytnúť výhodu.

Toto sú najobávanejší ultras na svete Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
20. Sparta Praha (Česko)
Sparta Praha sa ako...

Minulý týždeň majiteľ Leedsu Andrea Radrizzani uviedol, že je potrebné presadiť pravidlá finančnej fair play, aby sa zaistilo, že 20 klubov Premier League hrá rovnakú hru.

Úradujúci majstri Manchester City, ktorých vlastní skupina Abu Dhabi United Group, napríklad takto uzavreli sponzorskú zmluvu s leteckou spoločnosťou Etihad Airways.

Martin Dúbravka Čítajte viac Koho privíta Dúbravka v šatni? Newcastle vzhliada k superhviezdam

Standings provided by SofaScore LiveScore
debata chyba
Viac na túto tému: #Premier League #Newcastle United