Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Futbalový miliardár sa pýta: Keď vravím, že sú bieli, už nie som rasista?

Všetci kľačali, ale on nie. Chcel ukázať, že drží so svojim kamarátom Ondřejom Kúdela zo Slavie Praha. Nicolae Stanciu pred stretnutím rumunskej reprezentácie v Middlesbrough proti Anglicku (0:1) na rozdiel od ostatných futbalistov zostal stáť.

07.06.2021 15:42
Gigi Becali Foto: ,
Majiteľ futbalového klubu FCSB a bývalý rumunský pastier, dnes miliardár, Gigi Becali.
debata (19)

Nepripojil sa k solidarite s hnutím „Black Lives Matter“. Podporu mu v tomto smere vyjadril aj Gigi Becali, majiteľ FCSB, rumunského klubu, kde Stanciu v minulosti pôsobil.

Rasizmus je veľkou témou aj v Rumunsku. Osočovaný je z neho aj Becali. Ten neváhal na Stanciov počin, ktorý predchádzal zápasu s Anglickom, reagovať.

„Ak vo svojom srdci, vo svojom svedomí, ste mužom, ktorý nediskriminuje, miluje ostatných… Prečo kľačať? To sú falošná gestá,“ uviedol podnikateľ a politík Becali vo vysielaní stanice PRO.

Sám sa bráni tomu, že by bol rasistom, ako ho mnohí označujú.

"Staviam kláštory a investujem milióny eur v Ugande, Rwande a Burundi. Platím černochom za jedlo, kŕmim ich, ale som rasista? Platím im a hovorím im čierni. Ak sú čierni, mám im hovoriť bieli?

Som slobodný človek a hovorím to, ako hovorím. Milujem ich, ako dôkaz pomáham tamojším deťom. Pomáham v školách, nemocniciach. Ako môžem byť rasista? Musím im hovoriť bieli, aby som nebol rasistom? Nerozumiem tomu!"

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Slavia Praha #rasizmus #Nicolae Stanciu