Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Máte niečo na jedenie? Pepe spomína, ako pricestoval do Európy s piatimi eurami

Futbalový obranca Pepe dosiahol počas hráčskej kariéry mnoho úspechov, no dodnes si pamätá na úvodné chvíle, keď ako 18-ročný tínedžer pricestoval z Brazílie do Európy.

17.01.2021 12:50
Pepe, Cristiano Ronaldo Foto: ,
Pepe (vľavo) a Cristiano Ronaldo v drese Realu Madrid po triumfe na MS klubov v decembri 2016.
debata

Po prílete na „starý kontinent“, kde bol jeho prvým pôsobiskom klub Marítimo Funchal, musel prekonať viacero ťažkostí.

„Keď som pristál v Portugalsku, mal som v prepočte asi 5 eur. Najprv som sa musel dostať na cudzinecký úrad, keďže som z Brazílie prišiel sám a mal som osemnásť. Marítimo tam poslalo fax, vďaka ktorému mi dali povolenie vstúpiť do Portugalska,“ uviedol podľa webu AS.com.

Následne sa musel rozhodnúť, čo spraví s poslednými peniazmi, ktoré mal. Chcel sa najesť, no namiesto toho ich minul inak. V novinovom stánku si kúpil telefónnu kartu, aby mohol zavolať matke.

„Povedal som si, že radšej zatelefonujem domov, aby sa moja mama nebála,“ vysvetlil Pepe.

Futbalisti s najlepšími priamymi kopmi Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Alessandro del Piero.

Na nadväzujúci let na Madeiru musel čakať skoro celý deň. Začal teda vymýšľať, ako sa najesť. Napokon zašiel do jednej z prevádzok na letisku a poprosil zamestnanca o kúsok jedla. Ten mu daroval sendvič.

„Od tej chvíle sa vždy pokúšam pomáhať iným. Táto skúsenosť sa ma naozaj dotkla. Ten človek vôbec netušil, kto som. Škoda, že ani ja neviem, kto to bol. Toto však bolo gesto, ktoré mi pomohlo a ovplyvnilo zvyšok môjho života,“ skonštatoval 37-ročný Pepe.

Tvrdý obranca strávil na Madeire tri roky, kým neprestúpil do FC Porto. V tomto mužstve si počas troch sezón získal dobré meno, čo si všimli zástupcovia Realu Madrid, kde pôsobil desať rokov.

Najlepší futbalisti roka 2020 (Guardian) Fotogaléria - 10 fotiek Všetky fotky
10. Virgil van Dijk (Liverpool).

Po účinkovaní v Španielsku išiel na dva roky do Turecka a od predvlaňajška hráva opäť v Porte.

V roku 2007 prijal portugalské občianstvo a s tamojším reprezentačným tímom na ME 2016 vo Francúzsku získal zlatú medailu.

Vo finále ho vyhlásili za najlepšieho hráča stretnutia. Medzi Pepeho úspechy patria aj tri víťazstvá v Lige majstrov či rovnaký počet triumfov v španielskej La Lige.

debata chyba
Viac na túto tému: #Real Madrid #Pepé