Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Šejk rozbehol operáciu Messi. Toho vraj v Barcelone neudrží nič

Keď sa pred časom písalo o Interi Miláno ako o záujemcovi o služby Lionela Messiho, jeho tréner Antonio Conte vtipne poznamenal: "Skôr pohneme milánskou katedrálou ako podpíšeme najlepšieho futbalistu na svete."

29.08.2020 12:32
Lionel Messi Foto: ,
Lionel Messi.
debata

Od tohto úsmevného výroku prešiel necelý mesiac a dnes už existuje reálne klub, ktorý rozbehol operáciu príchodu rozhnevanej dlhoročnej hviezdy FC Barcelona. Výkonný riaditeľ Manchestru City Ferran Soriano už podľa španielskych médií odcestoval do Barcelony, aby sa tam stretol s Jorgem Messim, otcom a agentom Lionela Messiho.

Podľa denníka The Times Messi už minulý týždeň telefonicky informoval trénera ManCity a svojho dlhoročného priateľa Pepa Guardiolu o svojom záujme stať sa členom jeho tímu. Messi pod vedením Guardiolu vyhral s FC Barcelona trikrát domácu najvyššiu súťaž a dvakrát Ligu majstrov. Podľa argentínskych médií je už v Manchestri pre 33-ročného fenomenálneho útočníka prichystaná trojročná zmluva s dvojročnou opciou.

15 hviezd budúcnosti podľa Lionela Messiho Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
1. Trent Alexander-Arnold (Anglicko, Liverpool)...

Príchod Messiho by zároveň znamenal aj predĺženie kontraktu s Guardiolom, ktorý sa mu tam končí v lete budúceho roku. „A rovnako by sa vlastníkovi Citizens šejkovi Mansourovi bin Zayed Al Nahyanovi splnil sen, ak by sa mu podarilo angažovať najlepšieho hráča súčasnosti. Samozrejme, bude rešpektovať dohodu s FC Barcelona. Na druhej strane Messiho rozhodnutie zavolať Guardiolovi je jasným indikátorom toho, čo sa chystá udiať,“ napísali The Times.

Fenomenálny Argentínčan sa počas 20-ročného pôsobenia v FC Barcelona rekordne šesťkrát stal najlepším futbalistom na svete a z klubového pohľadu vyhral prakticky všetky domáce aj medzinárodné trofeje. Najmä počas posledných 12 rokov bol telom aj dušou FCB. O jeho skvelom zakončení svedčí aj fakt, že sa stal sedemkrát najlepším strelcom La Ligy vrátane aktuálne skončenej pre FC Barcelona neúspešnej sezóny.

Šéf klubu ponúkol rezignáciu

Prezident FC Barcelona Josep Bartomeu ponúkol svoju rezignáciu výmenou za zotrvanie Lionela Messiho. Práve obsadenie najvyššieho postu v riadiacom aparáte Bartomeuom bol okrem slabších výsledkov a hry dôvodom Messiho rozhodnutia po 20 rokoch opustiť Camp Nou.

Podľa španielskych médií je za snahou Bartomeua skončiť vo funkcii prezidenta aj rastúca nespokojnosť desiatok fanúšikov, ktorí sa v stredu dobýjali do útrob štadióna a žiadali hlavu súčasného prezidenta.

Antonela Roccuzzová, manželka Lea Messiho Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Antonela Roccuzzová.

Podľa TV3 Bartomeu je ochotný odstúpiť, ak Messi verejne povie, že práve súčasný prezident je hlavný vinník súčasnej situácie v klube bez zisku cennej trofeje v sezóne 2019/2020.

„Ak by sa tak stalo a Bartomeu by rezignoval, na čelo klubu by sa postavil dočasný prezident a zotrval tam až do budúcoročných volieb,“ napísal denník AS na svojom portáli.

Podľa zdrojov blízkych Messimu iniciatíva Bartomeua však nebude stačiť na to, aby zotrval v klube. Argentínčanove problémy v niekdajšom klube jeho srdca údajne siahajú oveľa hlbšie ako len k osobe súčasného prezidenta. Tridsaťtriročný útočný klenot FCB je dlhší čas rozhodnutý odísť a povestnou kvapkou údajne bolo jeho stretnutie s novým trénerom Ronaldom Koemanom, ktorý mu mal dať jasne najavo, že v prípade jeho zotrvania by už nemohol rátať s niekdajšími privilégiami.

debata chyba
Viac na túto tému: #fc barcelona #manchester city #Lionel Messi