Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Bolt chcel tri milióny, núkali mu 150-tisíc. V Austrálii definitívne končí

Osemnásobný olympijský šampión v atletike Usain Bolt sa nedočkal profesionálneho futbalového kontraktu ani v Austrálii.

02.11.2018 08:54
Usain Bolt Foto: ,
Usain Bolt v drese Central Coast.
debata

Po tom, čo sa nedohodol na podmienkach zmluvy s klubom Central Coast Mariners, oficiálna stránka „námorníkov“ v piatok informovala, že 32-ročný Jamajčan s okamžitou platnosťou končí svoje tréningové pôsobenie s účastníkom tamojšej A-League.

Klub údajne Boltovi ponúkol kontrakt v hodnote 150-tisíc austrálskych dolárov a dúfal, že získa tretiu stranu, ktorá by participovala na splnení jeho finančných požiadaviek. Tie sa podľa Sydney Morning Herald pohybovali až na úrovni 3 miliónov.

Držiteľ svetového rekordu v behu na 100, resp. 200 metrov nedávno odmietol možnosť podpisu dvojročnej zmluvy aj s maltským klubom FC Valletta.

Usain Bolt v drese Central Coast Mariners. Foto: Reuters, David Gray
bolt futbal Usain Bolt v drese Central Coast Mariners.

„Bolo pre nás potešením spolupracovať s Usainom pri jeho úsilí stať sa profesionálnym futbalistom. Bolo to vzájomne prospešné partnerstvo, ktoré prinieslo zvýšený záujem o Central Coast Mariners aj A-League,“ uviedol vo vyhlásení majiteľ klubu Mike Charlesworth.

Bolt sa k austrálskemu tímu pripojil v auguste. Odvtedy sa mu podarilo za Central Coast Mariners dvakrát skórovať v priateľskom zápase. „Chcel by som sa poďakovať majiteľom, manažmentu, realizačnému tímu, hráčom aj fanúšikom Central Coast Mariners za to, že som as cítil vítaný počas celého obdobia, ktoré som tu strávil,“ poznamenal Usain Bolt.

debata chyba
Viac na túto tému: #Usain Bolt #Central Coast Mariners