Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

NFŠ bude hotový koncom novembra, vklad štátu bude nakoniec vyšší

Výstavba Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave sa dostáva do svojej záverečnej fázy. Štadión s kapacitou 22 500 miest, spĺňajúci kritériá UEFA 4, je pár mesiacov pred dokončením.

05.09.2018 16:56
PELLEGRINI: Kontrolný deò na stavenisku NFŠ Foto: ,
Stavenisko Národného futbalového štadióna v Bratislave.
debata (15)

Kolaudácia nového štadióna na Tehelnom poli by sa podľa pôvodného plánu mala uskutočniť už do konca tohto kalendárneho roka, otvárací zápas by diváci mohli sledovať najneskôr začiatkom budúceho roka 2019. Na tribúnach je už osadená podstatná časť sedadiel, dokončuje sa vybavenie arény, ktoré bude zodpovedať najnovším požiadavkám Európskej futbalovej únie (UEFA). Práce prebiehajú na vnútornom vybavení futbalového stánku.

"Po včerajšom kontrolnom dni môžem povedať, že Bratislava bude mať čoskoro jeden z najmodernejších futbalových štadiónov v Európe. Stavba ide podľa harmonogramu a plnia sa jednotlivé míľniky. Platí dohoda štátu s investorom. Štát prispel na výstavbu 27 miliónmi eur s tým, že pravidelne monitoruje priebeh výstavby a kontroluje, ako sa vyvíja táto investícia. Pod štadiónom sú plochy na parkovanie pre viac než 1000 vozidiel na jednom poschodí, čo je tiež unikátne riešenie,“ cituje oficiálna internetová stránka ŠK Slovan Bratislava slová predsedu vlády SR Petra Pelegriniho.

"Boli by sme radi, ak by sa do konca tohto roka mohol na štadióne uskutočniť prvý futbalový zápas. Kolaudáciu očakávame približne koncom novembra, no samotný zápas si vyžaduje veľa príprav a zabezpečenia. Máme záujem to stihnúť do konca tohto roka, v najhoršom prípade začiatkom toho budúceho,“ vyhlásil zástupca investora NFŠ a prezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík.

Stavenisko Národného futbalového štadióna Fotogaléria - 7 fotiek Všetky fotky
Stavenisko Národného futbalového štadióna v...

Pár mesiacov pred dokončením Národného futbalového štadióna je jasné, že konečná cena bude vyššia. O tom, ako to ovplyvní opciu, ktorú má na kúpu moderného stánku štát, bude vláda SR rokovať s investorom.

„Neviem dnes povedať, o koľko to bude viac. V tomto čase to stále rozoberáme. Možno to bude o sedem, možno o dvanásť miliónov eur. Ja by som bol rád, keby to nebolo viac ako 5 či 6 miliónov,“ uviedol Ivan Kmotrík pre televíziu TA3.

„Budeme o tom tvrdo vyjednávať. Keď budeme vidieť, že prípadné navýšenie ceny je vyvolané takými dôvodmi, že zvyšujeme ešte výraznejšie samotnú kvalitu a špičkovosť infraštruktúry, tak ja som pripravený negociovať s investorom aj prípadné navýšenie ceny,“ reagoval premiér Peter Pellegrini.

15 debata chyba
Viac na túto tému: #Ivan Kmotrík #Národný futbalový štadión #Peter Pellegrini