Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Kus mäsa od mamy? Problém. Defoe strieľa góly aj vďaka kryokomore

Anglický reprezentant Jermain Defoe prezradil tajomstvo svojej druhej futbalovej mladosti. Hrdina nedeľňajšieho zápasu kvalifikácie majstrovstiev sveta 2018 proti Litve v 34 rokoch zbiera plody svojej vytrvalosti pri navykaní na vegánsku diétu.

28.03.2017 14:13
Jermain Defoe, Ernestas Šetkus Foto: ,
Jermain Defoe pred brankárom Litvy Ernestasom Šetkusom.
debata

„Celé je to o tom, že treba jesť správne veci. Problém nastane vtedy, keď navštívim mamu a ona predo mňa posadí na tanier kus mäsa,“ priblížil útočník Sunderlandu, ktorý do svojho ozdravovacieho programu zaradil aj pravidelné návštevy kryokomory.

Aj blahodarným účinkom pobytu v chladnom prostredí vraj môže ďakovať za prvý štart za anglický národný tím po štyroch rokoch. Korunoval ho gólom do siete Litvy na Wembley, ktorým naštartoval „Albión“ na ceste za víťazstvom 2:0 v „slovenskej“ F-skupine európskej časti kvalifikácie o postup na záverečný turnaj MS 2018 do Ruska.

„Futbal sa mení a s ním aj nároky na hráčov. Sú stále vyššie, intenzita zápasov stúpa. V mojom veku je kľúčom k úspechu regenerácia po každom stretnutí, aby som dal telu šancu pripraviť sa na ďalšie. Okrem tréningu musím robiť ešte veľmi veľa vecí, aby som to zvládol,“ uviedol hráč, ktorého kariéra sa javila byť na konci po prestupe do Toronta v roku 2014.

Dokázal sa však vrátiť do Premier League a dočkal sa aj pozvánky do reprezentácie. V tejto sezóne už odohral aj s tým nedeľňajším 32 zápasov a nastrieľal v nich 15 gólov.

debata chyba
Viac na túto tému: #anglická futbalová reprezentácia #Jermain Defoe