Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

V Neapole bol šťastný, no musel utiecť. Stalker ho spájal s mafiou či drogami

Taliansky futbalový útočník v službách Sampdorie Janov Fabio Quagliarella nedávno prezradil, čo stálo za jeho odchodom z Neapola v roku 2010.

22.02.2017 14:06
debata
zväčšiť Fabio Quagliarella (vpravo) v drese Neapola v... Foto: SITA/AP, Franco Castano'
Fabio Quagliarella Fabio Quagliarella (vpravo) v drese Neapola v apríli 2010.

Tridsaťštyriročný zakončovateľ si dôvod dlho nechával pre seba a až po rokoch vyšlo najavo, že hráč bol v meste pod Vezuvom obeťou stalkera. Stalker je človek patologicky posadnutý záujmom o inú, zväčša verejne známu osobou.

Quagliarella zažil v Neapole úspešnú sezónu 2009/2010, keď v Serie A strelil 11 gólov a na jej konci si zahral na MS v JAR. V dueli skupinovej fázy so Slovenskom (2:3) dokonca zaznamenal jeden z presných zásahov vtedajších úradujúcich majstrov sveta.

„V Neapole som bol veľmi šťastný, ale situácia, ktorá ma postihla, všetko zmenila na nočnú moru. Až odchod do Juventusu sňal z mojich pliec jeden veľký balvan,“ spomína futbalista na časy, keď ho prenasledoval bývalý neapolský policajt. Toho nakoniec odsúdili na štyri roky väzenia za vydieranie a ďalšie trestné činy.

„Neprajem to nikomu. Nemohol som opustiť dom, rovnako tak ani členovia mojej rodiny. Ďakujem talianskemu súdnictvu za to, že pravda nakoniec vyšla najavo,“ dodal Quagliarella pre Sky Sport Italia.

Stalker sa snažil hráčovi priťažiť aj v neapolskom klube. Prezidentovi Aureliovi de Laurentiisovi zasielal listy, v ktorých okrem iného písal o tom, že Quagliarella je príslušníkom neapolskej mafie, berie kokaín a praktizuje sex s maloletými. „Keď sa všetko skončilo, bral som to ako začiatok druhého života. Momentálne som už oveľa šťastnejší,“ dodal Fabio Quagliarella.

debata chyba
Viac na túto tému: #SSC Neapol #Fabio Quagliarella