Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pekné gesto. CONMEBOL udelí Chapecoense Juhoamerický pohár

Juhoamerická futbalová konfederácia (CONMEBOL) odovzdá trofej pre víťaza Juhoamerického pohára (Copa Sudamericana) brazílskemu klubu Chapecoense.

02.12.2016 10:39
Chapecoense Foto: ,
Trofej pre víťaza Copa Sudamericana.
debata

Ako je známe, pri pondelkovej leteckej tragédii v Kolumbii zahynulo 19 jeho hráčov, celkovo 71 ľudí vrátane členov realizačného tímu a klubových predstaviteľov. V kádri zostalo šesť hráčov.

O zámere CONMEBOL-u referoval portál španielskeho denníka AS odvolávajúci sa na informácie Globo Esporte. CONMEBOL tak údajne oficiálne učiní do dvoch dní. Skutočnosť, že titul v Juhoamerickom pohári pripadne Chapecoense, znamená, že brazílsky klub sa predstaví v budúcej sezóne Pohára osloboditeľov (Copa Libertadores).

S nápadom, aby CONMEBOL priznala trofej Chapecoense, prišli niekoľko hodín po tragédii predstavitelia kolumbijského klubu Atlético Nacional Medellín, ktorý mal byť súperom Brazílčanov vo finále Copa Sudamericana. Kolumbijčania už jeden titul v tejto sezóne získali, keď vyhrali prestížnejší Pohár osloboditeľov a zúčastnia sa na decembrových majstrovstvách sveta klubov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Chapecoense #Copa Sudamericana