Michalovce postúpili cez Nitru do štvrťfinále pohára

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce vyradili FC Nitra v osemfinále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cupu 2016/2017.

22.11.2016 17:50
Stanislav Danko, Zemplín Michalovce Foto: ,
Ilustračná fotografia.

„Zemplínčania“ si v utorkovom stretnutí 5. kola poradili pred vlastnými fanúšikmi s účastníkom druhej najvyššej súťaže tesne 3:2. Domáci viedli po polhodine hry gólom legionára Kristiana Kushtu, no tím spod Zobora vzápätí vyrovnal presným zásahom Filipa Balaja. Tesne pred polčasovou prestávkou pridal druhý gól Nitry kapitán Miloš Šimončič, po zmene strán si však hostia neudržali svoj náskok.

V 71. min totiž vyrovnal spomenutý Kushta a o desať minút neskôr strelil víťazný gól Jakub Grič. Michalovčania vo štvrťfinále (plánovaný termín 7. marca 2017) nastúpia na pôde treťoligového mužstva ŠKM Liptovský Hrádok.

MFK Zemplín Michalovce – FC Nitra 3:2 (1:2)

• Góly: 31. a 73. Kushta, 82. Grič – 33. Balaj, 45. Šimončič
Viac na túto tému: #Slovnaft Cup 2016/2017