Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 LOH 2024 Výsledky výsledky

Z Petrohradu hlásia problém. Postavili štadión, ktorý sa trasie

Pohyblivá plocha futbalového štadióna v ruskom Petrohrade, na ktorom by sa mali už v roku 2017 hrať zápasy Pohára konfederácií FIFA a o rok neskôr aj majstrovstiev sveta, sa trasie.

03.11.2016 17:40
petrohrad, MS 2018 Foto: ,
Pohľad na rekonštrukciu štadióna v Petrohrade, ktorý by mal hostiť MS 2018 v Rusku.
debata (3)

Inžinieri teraz hľadajú riešenie, ako tento nežiaduci jav odstrániť. Problém spočíva v mechanizme, ktorý umožňuje vytiahnuť trávnik za tribúny a následne ho pred zápasom zasunúť späť.

„Ihrisko roluje na nestabilnom základe, ktorý potrebujeme spevniť,“ povedal minister športu a prezident Ruského futbalového zväzu Vitalij Mutko počas návštevy 68-tisícového stánku. Odklad dokončenia prác však odmietol.

Štadión určený prioritne pre MS 2018 v Rusku stavajú už deväť rokov. Vedenie mesta v júli tohto roka odstúpilo od zmluvy s hlavným dodávateľom, firmou Transstroj, a v auguste podpísalo kontrakt so spoločnosťou Metrostroj, ktorá ho mala dokončiť.

Podľa znenia zmluvy bude stavba hotová najneskôr 26. decembra tohto roka. Realizácia sa predražila na 43,8 miliardy rubľov (690 miliónov amerických dolárov). Zahynulo pri nej najmenej osem robotníkov.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Petrohrad #MS 2018 Rusko