Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Cirkus stroskotancov či pokazená paštéta. Dánski futbalisti čelia kritike

Dánski futbaloví reprezentanti zaostali v októbrových kvalifikačných zápasoch o postup na MS 2018 do Ruska výrazne za očakávaním.

14.10.2016 11:00
Riza Durmisi Foto: ,
Obranca Dánska Riza Durmisi po prehre s Poľskom.
debata

V eliminačnej E-skupine prehrali v Poľsku (2:3) aj doma s tímom Čiernej Hory (0:1) a v tabuľke sú na 4. mieste so ziskom troch bodov za septembrový triumf nad Arméncami (1:0). Preslávený „dánsky dynamit“ pôsobí v tomto období ako neškodná prskavka. Dánske médiá si najmä po prehre s Čiernou Horou nekládli servítku pred ústa a vystúpenie mužstva z Jutského polostrova označili za „úplné fiasko“, „cirkus stroskotancov“ či „paštétový futbal“.

Najväčšiu vinu za októbrové zlyhanie pripisujú novému kormidelníkovi Ageovi Hareidemu, ktorý pred pár mesiacmi pri nástupe do funkcie sľuboval hory-doly a zbavil sa niekoľko dovtedajších opôr vrátane Niklasa Bendtnera s cieľom vybudovať nový, mladý a silný tím.

„Po dvoch októbrových prehrách za sebou sa Hareide ocitol na absolútnom dne počas svojho krátkeho pôsobenia pri dánskom tíme. Momentálne visí na veľmi tenkom vlásku,“ napísali noviny Ekstrabladet. Žurnalisti z BT nazvali dánsku hru „pokazenou paštétou“, ktorá začala zapáchať už vo Varšave a o tri neskôr v Kodani sa už vôbec nedala jesť.

„V súčasnosti sme najhoršie škandinávske mužstvo,“ dodáva BT. „Náš nový tréner je úplne stratený a na jeho tvrdošijne používanú taktiku a rozostavenie bolo vyložene trápne pozerať sa,“ uviedli noviny Jyllands Posten. Dáni budú mať šancu odčiniť októbrový neúspech 11. novembra doma proti výberu Kazachstanu.

debata chyba
Viac na túto tému: #dánska futbalová reprezentácia #futbalová kvalifikácia MS 2018