Chorvátsko v generálke na Euro nastrieľalo San Marínu desať gólov

Futbalisti Chorvátska rozstrieľali v generálke na francúzske ME San Maríno 10:0. Hetriky v Rijeke zaznamenali útočníci Mario Mandžukič a Nikola Kalinič.

04.06.2016 23:02
Chorvátsko, futbal, radosť Foto: ,
Radosť chorvátskych futbalistov.

Chorvátsko dosiahlo najvyššiu výhru vo svojej histórii. „Chcem svojim hráčom pogratulovať za prístup. Boli pripravení a hladní dať toľko gólov, koľko len dokážu,“ povedal po zápase chorvátsky tréner Ante Čačič.

Ten už mohol nasadiť aj hviezdy Modriča z Realu Madrid, barcelonského Rakitiča a Mandžukiča z Juventusu Turín, ktorému k hetriku stačilo pätnásť minút v prvom polčase.

Počas úvodnej časti sa ešte presadili Pjaca, Srna a Perišič. Domáci pokračovali v dominancii aj po zmene strán, keď skórovali Rakitič a trikrát striedajúci Kalinič. Útočník Fiorentiny zvládol hetrik za 25 minút.

Chorváti vstúpia do Eura 12. júna zápasom proti Turecku, o päť dní neskôr sa stretnú s Českom a skupinu D uzavrú 21. júna s obhajcom titulu Španielskom.

Nemecko v poslednom zápase pred ME zdolalo v Gelsenkirchene ďalšieho účastníka turnaja Maďarsko 2:0. Úradujúci svetoví šampióni si tak zdvihli sebavedomie po minulotýždňovej nečakanej prehre 1:3 so Slovenskom. Favorit sa ujal vedenia v 39. minúte, keď si po Hectorovom centre strelil vlastný gól stopér Lang. Nemci pridali poistku po hodine hry. Štyridsaťročný brankár Király ešte hlavičku Gómeza zneškodnil, ale na Müllerovu dorážku už bol krátky.

Zverenci Joachima Löwa udržali čisté konto takmer po roku, poslednýkrát neinkasovali pri kvalifikačnom triumfe 7:0 nad Gibraltárom. Nemecko začne Euro 12. júna zápasom s Ukrajinou, Maďari začnú o dva dni neskôr proti Rakúsku.

Chorvátsko – San Maríno 10:0 (6:0)
Góly: 24., 36. a 38 Mandžukič, 59., 73. a 84. N. Kalinič, 20. Pjaca, 25. Srna, 40. I. Perišič, 50. Rakitič

Rakúsko – Holandsko 0:2 (0:1)
Góly: 9. V. Janssen, 66. Wijnaldum

Francúzsko – Škótsko 3:0 (3:0)
Góly: 8. a 35. Giroud, 39. Koscielny

Viac na túto tému: #Maďarsko #Nemecko #Chorvátsko