Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Leicester je krok od titulu, Ranierimu zvýši plat

Keď predstavitelia anglického futbalového klubu Leicester City pred začiatkom tejto sezóny podpisovali zmluvu s trénerom Claudiom Ranierim, nikto nepredpokladal, že o niekoľko mesiacov bude tak veľmi záležať na udržaní 64-ročného Taliana.

17.03.2016 15:30
Jamie Vardy Foto: ,
Taliansky tréner Claudio Ranieri z Leicesteru objíma svoje útočné eso Jamieho Vardyho.
debata

Ranieri mal pred príchodom do Leicestru za sebou neúspešný angažmán na lavičke gréckej reprezentácie, no momentálne je na najlepšej ceste získať s „líškami“ premiérový majstrovský titul v anglickej Premier League. Situácia sa preto otočila o 180 stupňov. V klube si začali uvedomovať, že si nemôžu dovoliť pustiť úspešného kouča, pod ktorého vedením má Leicester osem kôl pred koncom v ligovej súťaže päťbodový náskok pred druhým Tottenhamom.

Podľa informácií denníka Independent plánujú funkcionári z King Power Stadium predložiť Ranierimu návrh novej zmluvy. Klub sa údajne snaží poponáhľať s vyriešením tejto otázky, keďže rodák z Ríma má v súčasnom kontrakte zakotvenú klauzulu, podľa ktorej sa môže predčasne vykúpiť zo zmluvy a zmeniť zamestnávateľa. Okolo Ranieriho sa údajne navyše začali krútiť ľudia z Talianskej futbalovej federácie. Ako je známe, po ME 2016 skončí pri kormidle tamojšej reprezentácie Antonio Conte a jeho nástupca zatiaľ nie je známy.

Podľa denníka The Times by si mal Ranieri v Leicestri prilepšiť približne o jeden milión eur. Po novom by tak zarábal okolo 2,5 milióna ročne. Dĺžka zmluvy by sa meniť nemala, zostane v platnosti do júna 2018.

debata chyba
Viac na túto tému: #Premier League #Claudio Ranieri #Leicester City