Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Benzema zastrašoval Valbuenu. Močením i piraňami

Karim Benzema je obeťou "vláčenia bahnom" a cíti sa ako "špinavec", zaznelo okrem iného v prvom mediálnom vystúpení francúzskeho futbalového reprezentanta po predbežnom obvinení z účasti na vydieraní kolegu z národného tímu Mathieua Valbuenu.

03.12.2015 15:49
Valbuena, Benzema Foto: ,
Mathieu Valbuena (vľavo) a Karim Benzema.
debata

Útočník Realu Madrid poskytol rozhovor televíznej stanici TF1, ktorá ho odvysielala v stredu. „Viac k tomu niet čo povedať. Bol som obvinený, povláčený bahnom od hlavy až po päty ako nejaký kriminálnik. Prežil som hrozné veci,“ vyhlásil 27-ročný Benzema, ktorý naďalej popiera akúkoľvek vinu. „Ani neviem, prečo som vlastne bol vo väzbe, prečo som musel podstúpiť výsluch a spať v cele ako nejaký špinavec. To ja som bol ten, čo sa musel pýtať, o čo ide.“

O tom, akú rolu Benzema v prípade zohral, sa ešte definitívne nerozhodlo. Vyšetrovatelia sa však domnievajú, že futbalistu oslovil kamarát z detstva Karim Zenati, aby poslúžil ako prostredník a presvedčil Valbuenu rokovať priamo s vydieračmi, ktorí vraj disponovali sexuálnou videonahrávkou s jeho účasťou. Valbuena sa minulý týždeň po prvý raz od prevalenia škandálu vyjadril pre médiá a vyslovil sklamanie zo správania svojho spoluhráča z národného tímu. Francúzsky premiér Manuel Valls zase nepriamo vyzval k jeho vylúčeniu z reprezentácie.

Benzema priznal, že so Zenatim nezvolili šťastný spôsob rozhovoru s Valbuenom, keď ho údajne zo žartu strašili, že sa na neho vydierači vymočia alebo ho hodia do bazéna ako potravu pre pirane.

„Jediná vec, ktorú ľutujem, je, že sme to s kamarátom brali na príliš ľahkú váhu a smiali sa na tom. Valbuenovi a jeho rodine sa môžem za to ospravedlniť. Zahrali sme sa na hercov a trochu sa zabávali. Smiali sme sa na vážnych veciach. Ale veď každý futbalista vám povie, že v šatni vás nikto neoslovuje ‚drahý môj‘,“ bránil sa Benzema a dovolil si aj ostrejšie slová na Valbuenovu adresu: „Po všetkých tých výpovediach sa mu to asi v hlave pomiešalo. O peniazoch som mu nepovedal ani slovo, to vám môže dosvedčiť.“

„Počul som o nejakom videu s ním, tak som mu to chcel oznámiť. Ale zjavne o tom už vedel. Ponúkol som mu pomoc, pretože mám priateľa v Lyone, ktorý rieši podobné problémy,“ tvrdil Benzema s tým, že Zenati bol pripravený zabezpečiť zničenie nahrávky zadarmo. „Keď som sa potom dopočul, že som ho vydieral a pýtal si peniaze, tak ma to poriadne vytočilo, pretože nič z toho nie je pravda. Nepotrebujem peniaze a keď niekomu poskytnem službu, nepýtam si za to nič,“ zakončil Benzema.

debata chyba
Viac na túto tému: #Karim Benzema #Mathieu Valbuena