Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Sebavedomý Ibrahimovič: Poslal som dánsky národ do dôchodku

Švédsky futbalový reprezentant Zlatan Ibrahimovič sa po utorňajším barážovom dueli v dánskej Kodani (2:2), ktorý znamenal postup jeho krajiny na budúcoročné ME do Francúzska, vysmieval domácim priaznivcom.

18.11.2015 11:50
Zlatan Ibrahimovič Foto:
Zlatan Ibrahimovič.
debata (2)

Švédsky futbalový reprezentant Zlatan Ibrahimovič sa po utorňajším barážovom dueli v dánskej Kodani (2:2), ktorý znamenal postup jeho krajiny na budúcoročné ME do Francúzska, vysmieval domácim priaznivcom.

„Poslal som dánsky národ do dôchodku,“ cituje portál fourfourtwo.com slová útočníka klubu Paríž St. Germain. Tridsaťštyriročný rodák z Malmö v stredu strelil oba góly Švédov, raz skóroval aj v sobotňajšom prvom dueli v Štokholme, v ktorom „tri korunky“ uspeli v pomere 2:1.

„Dánsko sa dnes večer chcelo postarať o to, aby to bola moja rozlúčka s národným tímom. Avšak, nakoniec som poslal do dôchodku ja ich,“ doplnil Zlatan Ibrahimovič, ktorý sa netají tým, že po ME 2016 uzavrie reprezentačnú kapitolu.

Švédi sa kvalifikovali na štvrté ME v rade, ich najlepším umiestnením je semifinále na domácom šampionáte v roku 1992.

Vyradením v baráži sa skončila éra trénera Dánska Mortena Olsena, ktorý na reprezentačnej lavičke pôsobil od roku 2000. Bývalý dlhoročný reprezentant už skôr oznámil, že z lavičky národného mužstva, ktoré doviedol na dve ME a dve MS, odíde po tomto kvalifikačnom cy­kle.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Zlatan Ibrahimovič #švédska futbalová reprezentácia
Načítavajú sa športové výsledky...