Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Cazorla: Prehra so Slovákmi bolela. Ale nespanikárili sme

Na budúcoročných futbalových majstrovstvách Európy (10. júna - 10. júla 2016) podľa predpokladov nebudú chýbať úradujúci šampióni kontinentu zo Španielska.

11.10.2015 09:02
Španielsko, Paco Alcantra, Santi Cazorla Foto: ,
Španiel Paco Alcantara (vľavo) oslavuje gól so spoluhráčom Santim Cazorlom.
debata

Obhajcovia prvenstva zo záverečného turnaja v Poľsku a na Ukrajine 2012 spečatili svoj prienik do Francúzska piatkovým víťazstvom nad Luxemburčanmi 4:0, ktoré kolo pred koncom znamená ich prvenstvo v kvalifikačnej C-skupine. Dosiaľ jedinú prehru utrpeli zverenci Vicenteho del Bosqua vlani v októbri v Žiline so Slovenskom (1:2).

„Bolo to pre nás vtedy bolestivé, ale vedeli sme, že sa musíme zomknúť a nepanikáriť. Presne to sme aj spravili. Treba oceniť, čo sme dosiahli, lebo nemali sme ľahkú cestu,“ uviedol podľa serveru goal.com záložník Arsenalu Santi Cazorla, ktorý sa pod piatkovú definitívu podpísal dvoma gólmi. Zvyšné dva pridal Paco Alcácer.

Španielsky futbal prežil neľahký vlaňajšok. Na MS v Brazílii 2014 reprezentácia ako obhajca titulu ani nepostúpila zo základnej skupiny a pozícia trénera Del Bosqua bola ohrozená. „Požíva dôveru celého tímu, je to muž na svojom mieste. Zlyhanie v Brazílii je zabudnuté. K slovu sa dostáva nastupujúca generácia. Musíme sa poučiť z chýb a hľadieť dopredu,“ doplnil Cazorla.

debata chyba
Viac na túto tému: #španielska futbalová reprezentácia #Santi Cazorla
Načítavajú sa športové výsledky...