Chyboval som, vravel rozhodca o semifinále Gold Cupu

Rozhodca Mark Geiger uznal, že sa počas semifinále futbalového Zlatého pohára medzi Mexikom a Panamou dopustil chýb, ktoré mali vplyv na výsledok.

25.07.2015 16:43
Mark Geiger, Alberto Quintero Foto: ,
Rozhodca Mark Geiger v ostrej slovnej výmene s Panamčanom Albertom Quinterom.

Oznámil to predseda CONCACAF Alfredo Hawit, nespresnil však, ktoré situácie zo zápasu mal arbiter na mysli.

Mexiko vyhralo duel vďaka dvom gólom z pokutových kopov 2:1 po predĺžení. Prvú penaltu arbiter odpískal v nadstavenom čase základného hracieho času, druhú v predĺžení. Panama navyše hrala od prvého polčasu v oslabení po tom, čo Luis Tejada dostal spornú červenú kartu.

Podľa Hawita rozhodca „uznal, že k chybám v posudzovaní došlo a že mali vplyv na výsledok.“ Zároveň ale predseda CONCACAF, ktorý sa funkcie ujal v máji po obvinení bývalého šéfa Jeffreyho Webba z korupcie, zdôraznil, že podobné ľudské chyby sú súčasťou futbalu.

Panamský futbalový zväz po semifinále proti rozhodovaniu zápasu ostro protestoval a žiadal, aby celá desaťčlenná komisia rozhodcov odstúpila. K tomu sa pripojila aj Kostarika, ktorej štvrťfinálový zápas s Mexikom rozhodla kontroverzná penalta nariadená v poslednej minúte predĺženia.

Viac na túto tému: #Gold Cup 2015 #Mark Geiger #Mexiko - Panama