Českí mladíci odštartovali domáce ME prehrou, Nemci remizovali

V otváracom stretnutí tohtoročných majstrovstiev Európy futbalistov do 21 rokov v Česku domáci reprezentanti v Eden Arene podľahli rovesníkom z Dánska 1:2, hoci po polčase viedli 1:0.

17.06.2015 20:51 , aktualizované: 22:46
Yussuf Poulsen, Jan Baránek Foto: ,
Dán Yussuf Poulsen v súboji s českým reprezentantom Janom Baránkom.

Úvodný gól celého šampionátu strelil v 35. min pravý obranca Pavel Kadeřábek v deň svojho prestupu zo Sparty Praha do nemeckého Hoffenheimu. Mladí severania však po prestávke otočili dvoma presnými zásahmi vývoj zápasu, v 56. min skóroval Jannik Vestergaard a v 84. min Pione Sisto.

V druhom stredajšom dueli pražskej základnej A-skupiny v Generali Arene Nemci remizovali so Srbmi 1:1. Skóre zápasu otvoril v 8. min srbský ofenzívny hráč Filip Djuričič, o necelých 10 minút neskôr vyrovnal na 1:1 nemecký stredopoliar Emre Can. Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo, a to ani po červenej karte, ktorú videl v 69. min nemecký obranca Christian Günter.