Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Radványiho prekvapilo načasovanie odchodu. Ale majiteľ bol férový, tvrdí

Nie tak dávno boli na pretrase časy, keď pracovali bez vody, plynu, elektriny, ale on nefrflal - v Dunajskej Strede by Mikulášovi Radványimu mali postaviť sochu za to všetko, čo si v tamojšom futbalovom klube FC DAC 1904 nielen v uplynulých rokoch preskákal. Teraz ho však vo funkcii trénera A-tímu nečakane vystriedal Tomislav Marič, nemecký kouč s chorvátskymi koreňmi.

19.01.2015 11:12
Mikuláš Radványi Foto:
Mikuláš Radványi.
debata

„Trošku ma prekvapilo načasovanie po začiatku zimnej prípravy, ale majiteľ bol naozaj férový. Samozrejme, akceptujem jeho rozhodnutie priniesť nového trénera zo zahraničia. Slovne sme sa na všetkom dohodli, zostáva dotiahnuť formality. DAC-u budem naďalej fandiť tak ako doteraz. Hráčom a všetkým ľuďom v klube prajem veľa úspechov,“ uviedol v rozhovore na oficiálnej internetovej stránke klubu lúčiaci sa 46-ročný kormidelník (nar. 22. novembra 1968).

Väčšinový majiteľ klubu Oszkár Világi predznamenal, že by s Radványim rád ďalej spolupracoval v klubových štruktúrach. „Všetko je ešte príliš čerstvé. Necháme veci doznieť, a neskôr si sadneme, aby sme sa pri pohári vína porozprávali o mojej budúcnosti v klube. Máme na to teraz pár týždňov. Na zápasy mužstva budem chodiť naďalej, a keď ma zavolajú, rád prídem a vypočujem si, v akej funkcii so mnou ráta,“ nezabuchol Radványi dvere pred svojím možným návratom. Teraz by však rád aspoň na chvíľu vypol.

„Mám za sebou náročných 2,5 roka. V prvom roku sme bojovali o postup, čo je psychicky veľmi ťažké. Najmä v podmienkach, v akých sme pracovali, bez vody, plynu, elektriny… Aj druhá sezóna bola únavná, do konca sme bojovali o záchranu. Jeseň už bola relatívne pokojnejšia, ale tréner nepozná pojem pokojné obdobie. Takže teraz si oddýchnem a potom sa uvidí, čo prinesie budúcnosť,“ uzavrel na klubovom webe odchádzajúci kouč.

debata chyba
Viac na túto tému: #Mikuláš Radványi #Oszkár Világi