Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Fanúšikovia rozhodli: Rooney je napriek neúspechu na MS anglickým Hráčom roka

Wayna Rooneyho zvolili futbaloví fanúšikovia za Hráča roka v Anglicku. Hoci s národným tímom Albiónu neuspel na lanských majstrostvách sveta v Brazílii, z individuálneho hľadiska bol rok 2014 pre útočníka Manchestru United vydarený.

09.01.2015 13:16
Alex Oxlade-Chamberlain, Wayne Rooney, Anglicko Foto: ,
Wayne Rooney oslavuje gól so spoluhráčom z anglickej reprezentácie Alexom Oxladeom-Chamberlainom.
debata

Rooney v 13 vystúpeniach v reprezentačnom drese skóroval osemkrát a po ukončení kariéry Stevena Gerrarda v reprezentácii prevzal od neho kapitánsku pásku. Navyše, dosiahol métu 100 štartov v národnom tíme a už len tri presné zásahy ho delia od Sira Bobbyho Charltona, historicky najlepšieho strelca Anglicka.

Rooney získal vo fanúšikovskej ankete 27 percent hlasov a na ďalšie „medailové“ priečky odsunul Dannyho Welbecka (11 %) a Raheema Sterlinga (7 %). Z tohto ocenenia sa tešil tretíkrát v kariére.

„Som šťastný a hrdý, že ma anglickí fanúšikovia zvolili za Hráča roka. Pocta od priaznivcov je vždy výnimočná, preto ďakujem všetkým, ktorí hlasovali. Zároveň by som chcel poďakovať za podporu počas celého roka, ktorý nepriniesol len úspešné výsledky,“ citovali 29-ročného zakončovateľa v správe na dailymail.co.uk.

V ženskej kategórii sa tešila z víťazstva Toni Dugganová (Manchester City), do 21 rokov patrí ocenenie Saidovi Berahinovi (West Bromwich Albion).

debata chyba
Viac na túto tému: #Wayne Rooney #anglická futbalová reprezentácia