Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Özila ocenili za pomoc chorým deťom. Snažím sa byť príkladom, vraví

Špeciálnu cenu organizácie Laureus za charitatívnu prácu prevzal v Berlíne nemecký futbalový reprezentant Mesut Özil.

14.11.2014 08:11
Mesut Özil, Wayne Rooney Foto: ,
Stredopoliar Arsenalu Mesut Özil (v súboji s Waynom Rooneym z Manchestru United).
debata

Počas tohtoročného svetového šampionátu v Brazílii sa Özil finančnou pomocou podieľal na sprostredkovaní operácie pre 23 detí z mesta Coroatá postihnutých rázštepom pier a podnebia. Majster sveta Özil si cenu prevzal na štvrtkovej slávnostnej prezentácii odovzdávania cien Laureus Sport v Berlíne pre organizácie a ľudí, ktorí demonštrovali svoju pomoc v sociálnej sfére.

"Poskytnúť finančný dar sme sa rozhodli už dávno predtým. Chceli sme zanechať niečo po sebe, čo by pretrvalo aj po svetovom šampionáte v Brazílii, a preto sme sa rozhodli prispieť deťom na operáciu, ktoré to potrebujú,“ uviedol Mesut Özi na serveri AlPS Media.

K prevzatiu prestížneho ocenenia na podujatí v Berlíne, na ktorom sa zúčastnili aj športové legendy Franz Beckenbauer či Franz Klammer, nemecký futbalista poznamenal: "Som poctený tým, že si vybrali práve mňa. Nie je to však len cena, ale najmä motivácia a povzbudenie, aby som sa aj v budúcnosti angažoval v pomoci druhým. Budem sa snažiť byť príkladom aj pre iných vo svete futbalu.“

Özil momentálne pauzuje pre zranenie kolena a do zostavy futbalového Arsenalu by sa mal vrátiť až niekedy okolo Vianoc a možno až začiatkom budúceho roka.

debata chyba
Viac na túto tému: #Mesut Özil #MS 2014 vo futbale