Ďalšie zaváhanie Holandska pod Hiddinkom, Brazília s Dungom valcuje

Futbalisti Holandska podľahli v stredajšom prípravnom zápase Mexiku 2:3. Hostia otvorili v Amsterdame skóre už v ôsmej minúte zásluhou Velu. Štyri minúty po prestávke síce vyrovnal Sneijder, ale Vela svojím druhým gólom a Hernández zariadili hosťom dvojgólový náskok.

12.11.2014 23:28
Arjen Robben, Daley Blind Foto:
Reakcia Holanďanov Arjena Robbena (vľavo) a Daleyho Blinda po treťom inkasovanom góle v zápase s Mexikom.

Prehru „Oranjes“ štvrťhodinu pred koncom už len zmiernil Blind. Bronzový tím z letného svetového šampionátu v piatom zápase pod koučom Guusom Hiddinkom štvrtýkrát prehral.

Zostrih zápasu Holandsko - Mexiko

Futbalistom Islandu sa nevydarila generálka na nedeľňajší zápas európskej kvalifikácie v Plzni proti domácemu Česku. Zverenci trénerov Hallgrímssona a Lagerbäcka prehrali v Belgickom 1:3 a utrpeli prvú prehru od marcového zápasu s Walesom. Belgicko poslal v Bruseli do vedenia v jedenástej minúte Lombaerts a ukončil hosťom sériu štyroch duelov bez inkasovaného gólu. Island však odpovedal už o dve minúty po zásahu Finnbogasona. Druhý polčas patril domácim, o ktorých výhre rozhodli medzi 62. a 73. minútou striedajúci útočníci Origi a Lukaku.

Zostrih zápasu Belgicko - Island

Brazília nedala v Istanbule šancu Turkom. V 20. minúte skóroval prvýkrát Neymar, o chvíľu zvýšil vlastným gólom Kaya a tesne pred pauzou pridal tretí zásah Willian po prihrávke Neymara, ktorý korunoval vydarený večer druhým gólom po hodine hry. Hviezdny útočník Barcelony v reprezentácii nadviazal na svoje štyri góly z predchádzajúceho prípravného duelu s Japonskom. Domáci fanúšikovia po štvrtom zásahu Brazílčanov skandovali Neymarovo meno, zatiaľ čo na vlastných hráčov počas zápasu často bučali a pískali.

Zostrih zápasu Turecko - Brazília

Turecko vysokou prehrou potvrdilo nedávne trápenie: v kvalifikácii podľahlo Islandu aj Česku a remizovalo s Lotyšskom. Brazílčania aj v piatom zápase pod trénerom Dungom zvíťazili bez inkasovaného gólu.

Vicemajster sveta z Argentíny otočili v druhom polčase zápas s Chorvátskom a v Londýne vyhral 2:1. O triumfe rozhodol z penalty kapitán Messi, ktorý si pripísal 45. gól za národný tím. Predtým na vedúci gól Sharbiniho odpovedal Agüero.