Maďari vydreli bod v Bukurešti, Škóti sa doma natrápili s Gruzíncami

Futbalisti Írska zdolali v druhom zápase kvalifikácie o majstrovstvá Európy nováčika Gibraltar 7:0. Útočník Robbie Keane dal hetrik a stal sa s 21 zásahmi najlepším kvalifikačným strelcom v histórii.

11.10.2014 20:32
Maďarsko, fanúšikovia Foto: ,
Maďarskí fanúšikovia po príchode vlakom do Bukurešti.

Tridsaťštyriročný hráč Los Angeles Galaxy v rozmedzí šiestej a 18. minúty trikrát prekonal gólmana Jordana Pereza a na svojom konte má po 136 štartoch 65 gólov. S 21 gólmi sa stal najlepším strelcom v histórii kvalifikácie o majstrovstvá Európy. Doteraz sa delil o tretie miesto s bývalým českým reprezentantom Janom Kollerom a Španielom Raúlom. Na prvej priečke vystriedal Dána Jona Dahla Tomassona a Turka Hakana Sukūra, ktorí dali zhodne po 19 gólov.

Íri zaostali len o jeden gól za svojou najvyššiu výhrou z roku 1983, kedy deklasovali Maltu 8:0. Po dvoch zápasoch majú stopercentnú bilanciu, Gibraltár je na poslednom mieste skupiny D sa skóre 0:14.

Škótsko porazilo Gruzínsko tesne 1:0. V 28. minúte Robertsonov center vyboxoval Lorija iba k Maloneymu, ktorého strelu za chrbát vlastného gólmana tečoval obranca Chubutija. Zápas Škótska na štadióne Ibrox v Glasgow skončil výsledkom 1:0 piatykrát v rade a tretíkrát v prospech domácej reprezentácie.

Arménsko bez zraneného dortmundského záložníka Mchitarjana remizovalo so Srbskom 1:1. Prvý gól strelil v 73. minúte domáci obranca Arzumanjan. Na 2:0 mohol v 83. minúte z penalty zvýšiť Pizzelli, proti Stojkovičovi ale neuspel. Na konci zápasu vyrovnal stredopoliar CSKA Moskva Tošič.

D-skupina:

DUBLIN
Írsko – Gibraltár 7:0 (3:0)
Góly: 6., 14. a 18. Robbie Keane (tretí z pok. kopu), 46. a 53. McClean, 52. J. Pérez (vlastný), 56. Hoolahan