Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

FC Barcelona podporila referendum o nezávislosti Katalánska

Zástupcovia FC Barcelona v piatok opätovne podporili snahu Katalánska o referendum v boji o osamostatnenie sa napriek výstrahe, že nezávislosť tohto regiónu by mala za následok vylúčenie za najvyššej futbalovej súťaže v Španielsku.

10.10.2014 15:35
Barcelona Foto: ,
Zľava najväčsie hviezdy FC Barcelona Andres Iniesta, Lionel Messi a Neymar.
debata

„Náš klub bol jednou z prvých inštitúcií, ktoré deklarovali svoju podporu na právo rozhodnúť sa,“ uvádza sa vo vyhlásení. „Blaugranas“ pritom hrozí vylúčenie z Primera División, ak Katalánsko získa nezávislosť od Španielska. Prezident La Ligy Javier Tebas totiž vyhlásil, že podľa platných zákonov kluby z iných krajín, s výnimkou Andorry, nemôžu participovať na národných súťažiach.

Ako je známe, regionálna vláda v Katalánsku chce 9. novembra zorganizovať referendum o nezávislosti, no španielske súdy pre pochybnosti o legitimite sa snažia o odloženie všeľudového hlasovania. Snahu o nezávislosť podporujú aj ikony klubu FC Barcelona – súčasný bek Gerard Piqué či niekdajší hráč a kouč Pep Guardiola, v súčasnosti kormidelník nemeckého Bayernu Mníchov.

Skutočnosť, že v najvyššej španielskej súťaži by chýbal tím FC Barcelona, je podľa útočníka Karima Benzemu z konkurenčného Realu Madrid nepredstaviteľná. „Všetci veríme, že Barca zostane v lige. Real Madrid a FC Barcelona sú dva veľkokluby. Potrebujeme Barcelonu v súťaži,“ uviedol Benzema.

debata chyba
Viac na túto tému: #Primera Division #fc barcelona #nezávislosť #Katalánsko