Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Ribéry sa Platiniho nezľakol. Končím, oznámil definitívne

Nezabrali ani hrozby prezidenta Európskej futbalovej únie, Franck Ribéry viac Francúzsko reprezentovať nebude. Svoj odchod z medzinárodnej scény vraj prebral aj s trénerom tímu Didierom Deschampsom.

11.09.2014 11:34
Franck Ribéry Foto: ,
Franck Ribéry.
debata

„Už som raz povedal, že končím s reprezentačnou kariérou, a nebudem moje rozhodnutie brať späť,“ povedal krídelník Bayernu Mníchov pre Die Welt. Ribéry pre zranenie vynechal majstrovstvá sveta v Brazílii a po ich skončení oznámil, že reprezentačná kapitola je pre neho uzatvorená.

Francúzsky prezident UEFA Michel Platiniho ho však varoval, že ak nebude chcieť hrať za svoju krajinu, bude čeliť sankciám. Za odmietnutie pozvánky do národného tímu mu podľa pravidiel FIFA hrozí až trojzápasový dištanc na klubovej úrovni.

„Ribéry sa nemôže len tak rozhodnúť, či bude alebo nebude hrať za Francúzsko. Ak ho kouč reprezentácie Didier Deschamps nominuje, musí cestovať s národným tímom. Inak dostane trest. Nerozumiem mu. Je Francúz, najbližší európsky šampionát sa bude hrať doma, nie v Poľsku. Musí chcieť hrať,“ krútil hlavou Platini.

Pozvánka od Deschampsa však pravdepodobne nepríde. „Rozprával som sa o tom s trénerom a dohodli sme sa. V budúcnosti sa chcem sústrediť výhradne na Bayern Mníchov. To je všetko, čo k tomu môžem povedať. Nenechám sa zatiahnuť do žiadnej politiky okolo môjho rozhodnutia,“ uviedol 31-ročný Francúz.

Informácie pochádzajú z goal.com.

debata chyba
Viac na túto tému: #Michel Platini #Franck Ribéry