Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Ibrahimovič zachránil tím mentálne postihnutých. Vďaka hviezde idú na MS

Futbalista Zlatan Ibrahimovič daroval 30-tisíc libier pre švédsky národný tím mentálne postihnutých. Reprezentácia "Tre Kronor" sa síce prebojovala na futbalový svetový šampionát mentálne postihnutých do Brazílie (INAS World Cup), ale nemala finančné prostriedky na zabezpečenie prostriedkov súvisiacich s cestou a ďalšími nákladmi.

12.08.2014 19:42
Zlatan Ibrahimovič Foto:
Hviezdny švédsky útočník Zlatan Ibrahimovič.
debata

Podľa švédskeho periodika Dagens Nyheter asistent švédskej reprezentácie Stefan Jonsson pôvodne chcel požiadať Ibrahimoviča, aby im daroval dres, ktorý by následne vydražili a získali tak potrebné financie. Jonsson povedal, že kanonier Paríža Saint-Germain zareagoval slovami: „Na čo ti je sakra môj dres? Koľko to stojí?“ Keď mu odpovedal, že 350-tisíc švédskych korún, 32-ročný rodák z Malmö si vypýtal od asistenta číslo účtu a požadovanú sumu uhradil.

„Futbal by mal hrať každý bez ohľadu na pohlavie či zdravotné postihnutie. Keď sme nepostúpili na majstrovstvá sveta, bol som veľmi sklamaný. Preto, keď som počul o ,neznámom tíme', povedal som si, že chcem urobiť všetko, čo je v mojich silách, aby mohol zažiť svetový šampionát,“ uviedol Zlatan Ibrahimovič pre portál svenskfotboll.se.

debata chyba
Viac na túto tému: #Zlatan Ibrahimovič #Paríž St. Germain #švédska futbalová reprezentácia